Zdrowie » Dziecko
BYCIE MAMĄ TO CAŁA PALETA UCZUĆ I EMOCJI
Zobacz więcej zdjęć » |
Moment, kiedy definiuje na nowo swoje „ja”, zmienia życie, dopasowuje się do nowej sytuacji. Najbliższym towarzyszem życia, a także największym codziennym wyzwaniem jest dla niej ta mała istota. I choć pierwsze chwile często nie należą do najłatwiejszych, to jest to piękny czas budowania cudownej relacji matki z dzieckiem. Macierzyństwo dla każdej kobiety znaczy coś innego, ponieważ mamy definiują je przez pryzmat swojego doświadczenia.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jak nazwać te wszystkie emocje, które wypełniają serce mamy? Jak zmierzyć cierpliwość
i pokłady miłości ofiarowane dziecku? Jak zdefiniować trud włożony w troskę o prawidłowy rozwój dziecka? Mamy w natłoku codziennych wyzwań nie mają czasu, by w ciszy i spokoju zadać sobie te pytania. Marka NUK zachęciła je do zatrzymania, refleksji nad macierzyństwem
i odpowiedzi na konkursowe pytanie „Bycie mamą to…”. Odpowiedzi chwytają za serce
i pokazują, jak wielobarwne i poruszające jest to wyzwanie dla każdej kobiety.
SUPERMAMY W AKCJI
Definicje bycia mamą, którymi uczestniczki konkursu podzieliły się z marką NUK, to bardzo osobiste przemyślenia, oparte na wspomnieniach z początków macierzyńskiej drogi i własnych doświadczeniach.
- Bycie Mamą to... przyjęcie odpowiedzialności za małego - wielkiego człowieka. Ofiarowanie Mu siebie, swojego czasu. Mama to człowiek wielozadaniowy, który pomimo strachu
o najukochańsze dziecko pokona wszelkie trudności i zrobi wszystko, aby było szczęśliwe – pisze Sabina B. Inna uczestniczka, Karolina M dodaje: Bycie mamą jest najwyżej opłacalną pracą na świecie, bo wynagrodzenie wypłacane jest w czystej miłości.
Kobiety często postrzegają macierzyństwo jako jedno z najtrudniejszych, ale
i najbardziej satysfakcjonujących zadań, z jakimi przyszło się im w życiu zmierzyć. Są przekonane, że umiejętność dokonywania właściwych wyborów, dostosowanych do bieżących potrzeb dziecka – można określić mianem „supermocy”. Dotyczą one zarówno sfery emocjonalnej dziecka, jego rozwoju, uczuć, ale też prozaicznej codzienności – pielęgnacji czy żywienia.
W swoich wypowiedziach mamy często podkreślają, jak ciężką pracą jest zwykła codzienność,
a macierzyństwo – zawodem na całe życie. Jednak żadna z nich nie wątpi, że warto tę rolę pełnić.
UMIEJĘTNOŚCI I WYBORY
Przeplatanie się miłości i pozytywnych uczuć ze zmęczeniem nowymi, codziennymi obowiązkami, które pozornie przekraczają możliwości kobiet – wydaje się być powszechnie znanym aspektem macierzyństwa. Mamy często w swoich wypowiedziach podkreślają, jak różne emocje towarzyszą ich drodze. Jednocześnie wiele z nich podkreśla ogromną rolę wewnętrznej siły, która wstępuje w nie dzięki obecności dziecka.
- Bycie mamą to... wiele wyrzeczeń, nieprzespanych nocy, wiele łez i uśmiechów. Nieznana droga oraz rola, której z każdym dniem się uczę. To także bezsilność, gdy dziecko płacze, bo coś boli czy coś się dzieje, dużo śmiechu i radości, gdy coś wychodzi. To najtrudniejszy i najszczęśliwszy okres w życiu kobiety. To rola, do której się urodziłam – pisze w odpowiedzi na zadanie w konkursie marki NUK Monika N.
Ważne, aby w tym czasie, nie zapomnieć także o sobie. Macierzyństwo jest wspólnym dorastaniem, reagowaniem na aktualne sytuacje, ale także braniem pod uwagę potrzeb całej rodziny, a w tym również swoich. Wiele mam podkreśla, że macierzyństwo to nieustanny rozwój nie tylko dla dziecka, ale również dla nich – szkoła życia, w której wzajemnie się poznają. Jak pisze Pani Karolina P.: Być mamą to najwspanialsza chwila na świecie, którą może przeżyć każda kobieta, ale również cierpliwość, poświęcenie i odpowiedzialność za małego bezbronnego człowieka. To jest coś tak pięknego, nie do opisania, zobaczyć pierwszy krok, usłyszeć pierwsze słowo i widzieć, jak każdego dnia nasz mały skarb dorasta. Przeżywać i poznawać świat razem z nim na nowo, inaczej. Każdego dnia odkrywać nowe nieograniczone możliwości i masę radości. Miłość bezgraniczna oraz bezinteresowna.
Nadesłał:
Aleksandra Matuła
|
Komentarze (0)