Firma » Biznes

CBRE DORADZAŁA CHARTER HALL GROUP PRZY SPRZEDAŻY PORTFELA NIERUCHOMOŚCI HANDLOWYCH W POLSCE

Warszawa, 3 listopada 2013 – CBRE, największa na świecie firma konsultingowa z sektora nieruchomości, ma przyjemność ogłosić, że doradzała Charter Hall Group przy sprzedaży portfela nieruchomości handlowych w Polsce

 

Kupującym był Tristan Capital Partners.

Transakcja dotyczyła sprzedaży pięciu nieruchomości handlowych w Polsce o łącznej powierzchni 66.300 m kw. – centrum handlowe Borek we Wrocławiu (oddany do użytku w 1999 r.), galeria handlowa Turzyn w Szczecinie (2001 r.), centrum handlowe Dąbrówka w Katowicach (1999 r.), park handlowy Zakopianka w Krakowie (1998 r.) oraz park handlowy Arena w Gliwicach (2006 r.).

Mike Atwell, Senior Dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE, powiedział:

„Sprzedaż portfela Charter Hall funduszowi Tristan Capital Partners jest dowodem na to, że Polska jest nadal atrakcyjnym rynkiem i cieszy się  dużym zainteresowaniem międzynarodowych inwestorów. Geograficzna położenie tych pięciu nieruchomości w głównych miastach Polski, wskazuje na duży popyt na tego typu lokalizacje ze strony inwestorów instytucjonalnych. Każda z tych nieruchomości handlowych jest przykładem dużego potencjału rozwoju poprzez aktywne zarządzanie i pozwoli zabezpieczyć zwrot z inwestycji. Transakcja ta pokazuje, że nie tylko kluczowe, najlepsze rynki (tzw. core), ale również te core-plus / oportunistyczne mają duży potencjał.”       

-koniec-

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2012), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 37.000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Questia Sp. z o.o. Communications Management Consultants
http://www.questiapr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »