Firma » Biznes

CBRE KUPUJE FIRMĘ NORLAND MANAGED SERVICES LTD

Los Angeles / Warszawa, 14 listopada 2013 – Firma CBRE ogłasza plan zakupu Norland Managed Services Ltd (Norland), wiodącej firmy oferującej techniczne usługi inżynieryjne we wszystkich sektorach nieruchomości komercyjnych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

 Wartość transakcji wynosi 250 milionów GBP plus dodatkowo do 50 milionów GBP odroczonej zapłaty warunkowej. Zakup ten zwiększy zakres usług, jakie  CBRE oferuje swoim klientom korporacyjnym w Wielkiej Brytanii i całej Europie.

 

Firma Norland, utworzona w Londynie w 1984 roku, dostarcza techniczne usługi inżynieryjne właścicielom i najemcom nieruchomości komercyjnych. Norland jest znana głównie ze swojego doświadczenia w wysoce wyspecjalizowanych powierzchniach biurowych, takich jak centra obsługi telefonicznej (call center), czy specjalistyczne biura maklerskie/handlowe (trading floors), które są szybko rozwijającym się segmentem rynku, wymagającym specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Firma zatrudnia 4.000 pracowników w 14 biurach i obsługuje ponad 300 klientów.

 

Finalizacja zakupu Norland planowana jest przed końcem 2013 roku i jest w trakcie zatwierdzania przez Komisję Europejską. BofA Merrill Lynch działał jako finansowy doradca CBRE, a Simpson Thacher & Bartlett LLP jako doradcy prawni CBRE.

-koniec-

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2012), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 37.000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.com.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Questia Sp. z o.o. Communications Management Consultants
http://www.questiapr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »