Firma » Biura

CBRE ZARZĄDCĄ BUDYNKU ATRIUM 1 W WARSZAWIE

Warszawa, 3 listopada 2013 – CBRE, największa na świecie firma doradcza na rynku nieruchomości, została wybrana na zarządcę budynku Atrium 1 w Warszawie.

 

Atrium 1, którego deweloperem jest Skanska Property Poland, powstaje w samym centrum Warszawy przy Al. Jana Pawła II. Budynek oferuje 16.300 m kw. powierzchni biurowej klasy A. Dzięki najwyższym parametrom energooszczędnym i proekologicznym, Atrium 1 będzie kolejnym krokiem naprzód w realizacji „zielonej” wizji Skanska - „Deep Green”. W budynku zastosowanych będzie szereg przyjaznych środowisku rozwiązań, takich jak ogrzewanie i chłodzenie geotermalne, system oświetlenia LED, kontrola natężenia światła oraz odzyskiwanie tzw. wody szarej (z angielskiego „grey water”) pochodzącej m.in. z deszczówki. Atrium 1 zapewni optymalne warunki pracy dzięki zastosowanemu w biurowcu systemowi klimatyzacji opartemu na belkach chłodzących, czujnikom CO2 oraz użyciu niskoemisyjnych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Budynek zdobył pre-certyfikację LEED Platinum.

 

Iwona Małopolska, Senior Dyrektor działu zarządzania nieruchomościami w CBRE, powiedziała:

 

„Jest nam niezmiernie miło, że Skanska Property Poland wybrała CBRE na zarządcę swojego flagowego projektu w Polsce. Atrium 1 będzie  najbardziej zielonym budynkiem biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej, co nadaje naszej wygranej dodatkowego prestiżu, gdyż CBRE jest mocno zaangażowana w projekty proekologiczne. Nasza firma zapewni najwyższej jakości usługi zarządzania i unikalne doświadczenie zarówno najemcom, jak i klientom Atrium 1.”

 

CBRE utworzyła dział zarządzania nieruchomości w Polsce w 2009 roku. Dużym krokiem w rozwoju tej kluczowej linii biznesowej był zakup przez CBRE w 2011 roku Euro Mall Centre Management (EMCM), firmy specjalizującej się w zarządzaniu nieruchomościami handlowymi w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce CBRE zarządza obecnie 26 nieruchomościami biurowymi, handlowymi, magazynowymi i wielofunkcyjnymi o łącznej powierzchni ponad 700.000 m kw. Firma zatrudnia w Polsce ponad 60 profesjonalistów, w tym licencjonowanych zarządców, księgowych, techników i pracowników pomocniczych.

       

-koniec-

 

Skanska Property Poland jest innowacyjnym deweloperem zielonych budynków biurowych, które tworzą przyjazne środowisko dla rozwoju biznesu. Firma działa w Polsce od 1997 roku. Jest częścią Grupy Skanska, światowego lidera w zakresie budownictwa i projektów deweloperskich. Projekty Skanska Property Poland to najwyższej jakości powierzchnie biurowe w doskonałych lokalizacjach, które zapewniają sukces i zadowolenie najemców. Wszystkie inwestycje biurowe Skanska są poddawane certyfikacji zarówno w systemie LEED, jak i EU GreenBuilding. Oddany już do użytku budynek wrocławskiego kompleksu Green Towers jako pierwszy obiekt biurowy w Polsce otrzymał certyfikat LEED w kategorii Core & Shell na najwyższym, platynowym poziomie. Firma jest też liderem wśród deweloperów biurowych poza Warszawą, realizując obecnie projekty w Poznaniu, Łodzi, Krakowie, a także we Wrocławiu, gdzie prowadzi swoją trzecią inwestycję. W Warszawie z kolei trwają prace nad pionierskim projektem Skanska Property Poland – Atrium 1, który będzie najbardziej zielonym budynkiem biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej.

.

 

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2012), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 37.000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Questia Sp. z o.o. Communications Management Consultants
http://www.questiapr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »