Dom » Budownictwo
Cegła rozbiórkowa - klimatyczny materiał o wyjątkowej trwałości
Zobacz więcej zdjęć » |
Ceglana ściana, jej fragment, elewacja z wykorzystaniem cegły pozwalają stworzyć wyjątkowy styl, nadać budynkowi lub wnętrzu niepowtarzalny klimat.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Cegła rozbiórkowa — niezwykły materiał do twoich aranżacji
Cegła rozbiórkowa to absolutnie niepowtarzalny materiał. Przede wszystkim nie jest to projekt XXI wieku, a czasów znacznie starszych i z nich pochodzący. Popularność budynków z cegieł przypada przede wszystkim na przełom XIX i XX wieku. Wykorzystywano je do budowy ścian, jak i wznoszenia konkretnych budynków. Już wtedy uchodziły za wyjątkowo trwały materiał, co potwierdza tylko fakt, że dzisiaj możemy powtórnie wykorzystywać te same cegły.
Autentyczny wygląd to bowiem nie wynik perfekcyjnej imitacji, a wykorzystania materiałów pochodzących z rozbiórki, ich odpowiedniego oczyszczenia, wzmocnienia i konserwacji. Wybierając tego typu cegłę rozbiórkową, wspierasz recykling, powtórne wykorzystanie materiałów już istniejących, nie napędzasz zbędnych procesów produkcji tworzyw sztucznych, a do tego zyskujesz absolutnie wyjątkowy materiał do klimatycznych aranżacji.
Ściany z cegły rozbiórkowej, elewacje, elementy dekoracyjne
Wchodząc na stronę https://e-ceglanafantazja.pl/, możesz się od razu przekonać, jak wiele możliwości daje ci cegła rozbiórkowa. Materiał ten można wykorzystać zarówno do aranżacji ścian, jak i w formie dekoracji na nich, drobnych dodatków, kontrastowych wobec pozostałych elementów.
Z powodzeniem jednak cegła rozbiórkowa, oczywiście odpowiednio przygotowana do ponownego wykorzystania, może zostać elementem elewacji. W takim przypadku stanowi ona nie tylko element ozdobny, ale także zapewnia dodatkową warstwę ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak ekstremalne warunki pogodowe czy hałas. Robi się już więc nie tylko klimatycznie, ale i bardzo praktycznie.
Cegły rozbiórkowe to materiał, w którym zakochają się z pewnością miłośnicy loftowych aranżacji, klimatu retro, jak i domów w stylu prowansalskim czy toskańskim, od których cegła także dobrze pasuje.
Na co zwracać uwagę, przy wyborze starej cegły rozbiórkowej?
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sposób, w jaki cegły są oczyszczane, jakiemu procesowi renowacji poddawane. Każda cegła powinna być starannie wyselekcjonowana. Powinna także zostać przetestowana pod kątem trwałości, aby zapewnić, że otrzymasz produkt, który przetrwa próbę czasu.
Czy warto zapłacić za cegłę rozbiórkową?
Na rynku znajdziesz oczywiście bogatą ofertę płytek z imitacji cegieł, płytę elewacyjną wykonaną również ze sztucznych materiałów. Niektórzy twierdzą, że są to rozwiązania nie tylko znacznie tańsze od tradycyjnej cegły rozbiórkowej, ale przede wszystkim trwalsze. Z pierwszym argumentem trudno polemizować. Co do drugiego — oczywiście, jeśli położysz niezabezpieczoną cegłę rozbiórkową na elewację, istnieje szansa, że nie będzie ona tak odporna na szkodliwe warunki atmosferyczne, jak sztuczna płytka. Jeśli jednak wybierzesz cegły porozbiórkowe, które poddane zostały odpowiednim procesom renowacji, oczyszczenia i zabezpieczenia, naprawdę nie masz powodów, aby martwić się o ich trwałość. Ponadto żadna sztuczna imitacja cegły nie odda autentyczne wyglądu cegły jak z przedwojennych budynków. Jeśli chcesz uzyskać klimatyczne wnętrze lub dodać charakteru elewacji budynku, cegła rozbiórkowa zawsze jest lepszym wyborem od sztucznych imitacji.
Źródło fotografii: pixabay.com
Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)