Technologie » AGD - RTV

CEO koncernu Arçelik zdobywa Everest, by zwrócić uwagę na postępujące zmiany klimatyczne

CEO koncernu Arçelik zdobywa Everest, by zwrócić uwagę na postępujące zmiany klimatyczne
Zobacz więcej zdjęć »
23 maja Hakan Bulgurlu zdobył Mount Everest – najwyższy szczyt Ziemi. Himalaista na co dzień pełni funkcję CEO Arçelik – koncernu, do którego należą znane na polskim rynku marki Beko oraz Grundig. Jego wyczyn jest częścią szeroko zakrojonej kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na zmiany klimatyc

23 maja Hakan Bulgurlu zdobył Mount Everest – najwyższy szczyt Ziemi. Himalaista na co dzień pełni funkcję CEO Arçelik – koncernu, do którego należą znane na polskim rynku marki Beko oraz Grundig. Jego wyczyn jest częścią szeroko zakrojonej kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne oraz na czas, który nam pozostał, by odwrócić ich efekty – tylko 21 lat.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na znajdującym się 8,848 m ponad poziomem morza szczycie Hakan Bulgurlu znalazł się 23 maja, po 26 dniach wyczerpującej wspinaczki. Wysiłek konieczny dla osiągnięcia tego celu odzwierciedla pasję, z którą Arçelik podchodzi do budowania lepszej, bezpiecznej przyszłości poprzez sprzyjające ochronie środowiska produkty i kampanie.

To nie pierwszy raz, gdy przedstawiciele koncernu Arçelik zdecydowali się zwrócić uwagę na skutki globalnego ocieplenia. Ich poprzednie wyprawy – Kilimandżaro w 2011, Elbrus w 2017 i Aconcagua w styczniu 2018 – służyły zarówno edukacji pracowników, jak i zwróceniu uwagi społeczeństwa na potrzebę ochrony środowiska.

 

Motywacją dla wyprawy Hakana Bulgurlu były pesymistyczne prognozy specjalistów w dziedzinie klimatu. Według ich raportów, jeśli zmiany klimatyczne nie zostaną powstrzymane, do 2100 roku stopnieją dwie trzecie himalajskich lodowców. Równie alarmujące wnioski znalazły się w raporcie Organizacji Narodów Zjednoczonych: jeśli emisja gazów cieplarnianych nie zostanie zmniejszona, do 2040 roku możemy spodziewać się ocieplenia atmosfery o 1,5 stopnia Celsjusza w stosunku do czasów sprzed rewolucji przemysłowej.

 

21 lat to z perspektywy naszej planety niezwykle krótki czas. Musimy działać szybko, by ograniczyć długotrwałe efekty zmian klimatycznych. Tylko dzięki zdecydowanym krokom jesteśmy w stanie zapobiec przyszłości, w której nasza planeta przestanie nadawać się do zamieszkania. W Arçelik robimy wszystko, co w naszej mocy, by zatrzymać postęp zmian klimatycznych i łagodzić ich efekty. Mamy nadzieję, że wyprawa na Mount Everest zwróci oczy społeczeństwa w kierunku tych zagadnień i zmobilizuje ich do dokonania własnych, pozytywnych zmian – mówi Hakan Bulgurlu, CEO koncernu Arçelik.

               

Arçelik zachęca do podjęcia walki przeciwko postępującym zmianom klimatycznym poprzez codzienne, drobne działania i zmiany przyzwyczajeń. Co możemy zrobić na rzecz środowiska?

Jako jednostki:

·         Wzywać zarządy firm oraz polityków do podjęcia zdecydowanych działań przeciwko postępującym zmianom klimatycznym,

·         Odżywiać się odpowiedzialnie, jedząc mniej mięsa i nie marnując żywności,

·         Kupować tylko to, co potrzebne. Możemy ograniczyć negatywny skutek długich łańcuchów zaopatrzeniowych, rezygnując ze zbędnych zakupów,

·         Korzystać z zielonych, odnawialnych źródeł energii,

·         Rezygnować z podróży samochodem, kiedy to tylko możliwe,

·         Zaangażować innych w dyskusję o zmianach klimatycznych i ich zapobieganiu. Twoje starania zainspirują najbliższe otoczenie do zmiany niekorzystnych dla środowiska przyzwyczajeń.

Jako liderzy przemysłu:

·         Zwiększać świadomość zmian klimatycznych wśród swoich pracowników, budując zespół skupiony na zrównoważonym rozwoju,

·         Określać klarowne cele i działania, które twoja organizacja podejmie w celu ograniczenia stopy węglowej,

·         Budować marki oparte i wspierać innowacje dążące do przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Klienci są skłonni zapłacić więcej za usługi i produkty sprzyjające planecie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ekspedycji, obserwuj Hakana Bulgurlu - @h_bulgurlu oraz markę Arçelik Global - @ArcelikGlobal na Twitterze i Instagramie.

List otwarty Hakana Bulgurlu, dyrektora generalnego Arçelik https://www.linkedin.com/pulse/we-tipping-point-time-our-side-hakan-bulgurlu/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Quanta

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »