Społeczeństwo » Społeczeństwo

Ceramika Paradyż sponsorem Dożynek Prezydenckich w Spale

W dniach 12-13 września 2015 r. w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie. Uroczystości te nawiązują do kultywowanych przez Prezydenta Ignacego Mościckiego najpiękniejszych polskich tradycji.

Jednym ze sponsorów tego wydarzenia była Ceramika Paradyż.

Historia Dożynek Prezydenckich organizowanych w Spale sięga roku 1927, kiedy to patronat nad uroczystością objął prezydent Ignacy Mościcki. Od 2000 roku dożynki świętowali w Spale Prezydenci: Aleksander Kwaśniewski, śp. Lech Kaczyński i Bronisław Komorowski. Andrzej Duda jako głowa państwa  wziął w nich udział po raz pierwszy. Ceramika Paradyż wykonała specjalnie na to wydarzenie limitową serię okolicznościowych płytek ceramicznych. Para Prezydencka otrzymała zaś z rąk przedstawicieli  Zarządu Spółek Grupy Paradyż piękny obraz ceramiczny z nadrukowaną grafiką Pałacu Prezydenckiego.

Dożynkom towarzyszyły liczne imprezy, m.in. konkurs na najładniejszy wieniec, pokazy rzemiosła i rękodzieła artystycznego, kiermasz tradycyjnej polskiej żywności i występy zespołów ludowych. Dwudniowe uroczystości zakończyły się koncertem, na którym jako gwiazdy wieczoru wystąpili: Mateusz Ziółko – zwycięzca III edycji programu „The Voice Of Poland” oraz grupa VIDEO.

Ceramika Paradyż w tym roku była również sponsorem Dożynek Opoczyńskich, Dożynek Gminnych w Sławnie oraz w Paradyżu.


Dożynki Prezydenckie w Spale, fot.Sandra Spychalska


Dożynki Prezydenckie w Spale, fot.Paweł Pustelnik

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOXRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »