Firma » Biznes

Chcesz pracować na własną rękę? Sprawdź, jak się do tego przygotować!

Chcesz pracować na własną rękę? Sprawdź, jak się do tego przygotować!
Zobacz więcej zdjęć »
Dzięki internetowi model pracy zmienia się na korzyść tych, którzy lubią wykonywać powierzone im zadania samodzielnie i w dostosowanym do siebie czasie. Praca na własną rękę to jednak nie tylko wielki komfort, ale i spora odpowiedzialność. Jeśli Ty również chcesz spróbować, nie rób tego pochopnie.

Koniecznie sprawdź, jak zabezpieczyć się przed niepowodzeniem.

Praca na własną rękę to między innymi większy zarobek, nienormowany czas pracy, możliwość wykonywania zadań zdalnie oraz szansa na zbalansowanie czasu poświęconego sferze rodzinnej oraz zawodowej. Z roku na rok taki model kusi coraz bardziej. Jeśli zdobędziesz odpowiednie przygotowanie i będziesz pewny, że sobie poradzisz, może to być dla Ciebie rewelacyjny start w nowe życie. Koniecznie sprawdź artykuł: Jak pracować elastycznie w 2018 roku.Dlaczego praca na własną rękę?

Odpowiedź na pytanie, dlaczego w ogóle miałbyś zacząć pracować na własną rękę, rezygnując bądź nie decydując się na bezpieczną i bezstresową posadę w firmie kogoś innego, nie jest prosta. Wiele zależy od tego, w jakim sektorze się obracasz, jakie masz wykształcenie, wiedzę, umiejętności, a także cechy osobiste. Jednym osobom będzie łatwiej wdrożyć się w nowy model pracy, inni mogą sobie nie poradzić. Na szczęście sam fakt, że zainteresował Cię temat pracy na własną rękę i trafiłeś na ten artykuł świadczy, iż możesz być na dobrej drodze.

Praca na własną rękę nie musi się wiązać z niepewnością i stresem, czy kolejnego miesiąca będziesz miał zadania do wykonania i zarobisz pieniądze. Możesz zdecydować się na pracę na umowę zlecenie lub umowę o dzieło – da Ci to większy zarobek netto – a możesz założyć działalność i poza zarobkiem, nieco niższym, zabezpieczyć się na przyszłość oraz na wypadek choroby.Czego wymaga praca na własną rękę?

Podstawowe pytania brzmią: Co chcesz robić? Jaka tematyka Cię interesuje? Jakie masz predyspozycje? Jakimi wykształceniem i doświadczeniem możesz się pochwalić? Ponieważ nie jesteś jedyną osobą, która będzie pracować na własną rękę, musisz być pewny, że posiadasz atuty, które sprawią, że potencjalny klient zatrudni właśnie Ciebie.

Poza kwestiami związanymi z wiedzą i praktyką bardzo ważne są cechy osobiste. Czy jesteś punktualny? Słowny? Potrafisz zmobilizować się i skończyć projekt na czas? Jeśli raz wykażesz się niekompetencją, klient nie będzie chciał nawiązać z Tobą współpracy ponownie. Zamiast tego wybierze Twoją konkurencję, być może tańszą, efektywniejszą, szybszą lub kreatywniejszą.

Zanim zdecydujesz, że praca na własną rękę jest dla Ciebie, upewnij się, że:

 • na Twoje usługi jest popyt,
 • wiesz, gdzie szukać klientów,
 • wiesz, jak pozyskać klientów,
 • parę osób lub firm już teraz jest zainteresowanych Twoimi usługami,
 • dana kwota jest minimalną, jaką musisz zarobić w danym miesiącu,
 • poradzisz sobie z opłatami oraz formalnościami.


Praca na własną rękę – jak wystartować?

Po przeczytaniu poprzedniej części artykułu wiesz już, czy masz „zaplecze”, które stanowi podstawę bezpieczeństwa podczas pracy na własną rękę. Niestety to jeszcze nie wszystko. Czas pomyśleć o rzeczach prozaicznych, które w pracy na etacie zapewnia Ci pracodawca – od miejsca po sprzęt.

Bazą wyjściową jest miejsce pracy, czyli Twoje biuro, pracownica czy atelier. Czy jest wystarczająco przestronne? Dobrze oświetlone? Ciepłe? Wygodne? Niesprzyjające warunki pracy mogą się przełożyć na niską wydajność i kiepski efekt pracy, a tego chcesz uniknąć. Nie mniej ważny jest sprzęt, zazwyczaj laptop (każda branża będzie potrzebowała czego innego, np. artyści-malarze mogą się obejść bez laptopa). Do tego dochodzi internet, strona www, wizytówki czy… zapas kawy. Dobrym sposobem na okiełznanie kosztów, jakie będziesz musiał ponieść, jest zrobienie tabelki w Excelu.

W nowej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy – szybki zastrzyk pieniędzy, który – rozłożony w czasie i wliczony w niezbędne wydatki – nie będzie nadto odczuwalny. Okaże się za to nieoceniony, gdyż dzięki niemu zdobędziesz dobry jakościowo sprzęt pozwalający wykonywać Ci pracę i zarabiać na jej efektach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (7)

 • avatar
  ~opiekunnestbank 2018-05-22 17:25:10

  Szanowny Panie, Nest Bank nie ma w swojej ofercie kredytu na taki cel. Oczywiście może Pan wziąć kredyt firmowy i sfinansować z niego Placówkę Partnerską. Więcej informacji nestbank

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl

 • avatar
  ~pajek 2018-05-18 07:20:51

  Czy można sfinansować otwarcie własnej placówki partnerskiej Nest Banku z kredytu?

 • avatar
  ~opiekunnestbank 2018-05-09 16:34:54

  Szanowna Pani, Nest Bank wymaga, aby przyszły Partner naszej Placówki prowadził działalność gospodarczą. Więcej informacji

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl

 • avatar
  ~gloria 2018-05-01 08:48:33

  Czy wymagane jest prowadzenie przez mnie działalności gospodarczej, jeżeli chciałbym otworzyć placówkę partnerską Nest Banku?

 • avatar
  ~opiekunnestbank 2018-03-29 14:57:14

  Szanowna Pani, Zysk Partnera zależy od wolumenu kredytów, które udzieli on w danym miesiącu rozliczeniowym. Każdy produkt ma swoją podstawową tabelę prowizyjną, natomiast mamy przewidziane dodatkowe bonusy związane ze sprzedażą. Dodatkowo unikatowa na rynku oferta została stworzona z myślą o rodzinie i małych, rodzinnych firmach, co wyróżnia bank na tle konkurencji i daje możliwości większej sprzedaży. Więcej informacji www.nestbank.pl/franczyza/prowizje.html

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl

 • avatar
  ~nadia 2018-03-16 17:30:38

  Od czego zależy zysk przy takiej działalności we franczyzie Nest Banku?

 • avatar
  ~opiekunnestbank 2018-02-05 17:20:59

  Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: https://www.nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »