Technologie » Telekomunikacja

Chroń swoją prywatność

Chroń swoją prywatność
Zobacz więcej zdjęć »
Problem prywatności to wciąż aktualny temat. Może wydawać się, że za sprawą RODO jesteśmy bezpiecznymi użytkownikami i klientami. Jednak wścibskie spojrzenia nie są prawnie egzekwowane.

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

  Problem prywatności to wciąż aktualny temat. Może wydawać się, że za sprawą RODO jesteśmy bezpiecznymi użytkownikami i klientami. Jednak wścibskie spojrzenia nie są prawnie egzekwowane.

Dziś smartfona używa prawie każdy, gdyż zastępuje nam mnóstwo innych urządzeń, zawiera wiele przydatnych funkcji. Gdy nam się nudzi – używamy smartfona, gdy mamy przerwę w pracy – używamy smartfona, gdy jesteśmy w komunikacji miejskiej – używamy smartfona, po prostu w różnych codziennych sytuacjach z niego korzystamy, nie zastanawiając się, kto jest obok i spogląda na nasz ekran.

Bardzo często zdarza się,  ze korzystamy z telefonu w tłumie. Logujemy się na konta bankowe, wpisujemy różne swoje hasła lub po prostu przeglądamy prywatne wiadomości i zdjęcia. Jednak zapominamy o jednej podstawowej zasadzie – o zwróceniu uwagi, kto znajduje się obok nas. Wbrew pozorom, bardzo łatwo jest zauważyć, co sąsiad siedzący obok w autobusie przegląda na swoim ekranie.

Wścibskie spojrzenia mogą przynieść wiele przykrych doświadczeń. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu swojego ekranu. Każdy posiadacz smartfona stosuje szkła ochronne przed rozbiciem wyświetlacza, jednak nie każdy wie, że można to połączyć z ochroną danych.

     Na rynku coraz więcej firm oferuje tego typu ochronę, m.in. MyScreenPROTECTOR. W ich ofercie znajdziemy tak zwane filtry prywatności np.: antiSPY SHIELD (folia ochronna) czy antiSPY GLASS (szkło hartowane) oraz rzadko spotykane nakładki prywatyzujące na monitory komputerowe w rozmiarach od 13 do aż 32 cali, które mogą być szczególnie przydatne w punktach usługowych w galeriach handlowych, bankach i wszędzie tam, gdzie szczególnie trzeba dbać o bezpieczeństwo danych.

Włączając do oferty materiały ochronne z filtrem prywatyzacyjnym, chcemy wyjść naprzeciw potrzebom nie tylko tych, którzy cenią sobie prywatność w codziennych sytuacjach, ale również tym, na których prawo nakłada wymóg zabezpieczenia danych. Wykonując obowiązki pracownicze, często narażamy wrażliwe dane, które zobowiązani jesteśmy chronić. Dlatego też tego typu rozwiązania stają się powoli obowiązkowymi w urzędach czy przedsiębiorstwach” – skomentowała Aleksandra Mathiesen Chief Marketing Officer MyScreenProtector

 Jak działają takie produkty? To proste – ukrywają obraz wyświetlany na ekranie przed osobami stojącymi z boku.  Dzięki temu Twoje dane będą niewidoczne podczas korzystania z urządzenia w przestrzeni publicznej dla osób stojących obok. Wszelkie piny, hasła czy inne nasze sekrety zostaną naszą tajemnicą.

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Krzysztof Kiszewski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »