Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Chwyć za ster i efektywnie zarządzaj projektami!

Chwyć za ster i efektywnie zarządzaj projektami!
Zobacz więcej zdjęć »
Zadowolenie klienta, motywujące środowisko pracy, a może bezpośrednia komunikacja lub umiejętność reagowania na zmiany? Co jest najważniejsze w efektywnym zarządzaniu projektami? I jak skutecznie rozwijać metodyki zwinne?

W odpowiedzi na te i wiele innych pytań Akademia Leona Koźmińskiego organizuje  szkolenie „Strategic Project Management Applications for Better Business Guidance with Personal Agility (PA)”. Kurs odbędzie się 28 marca.

Tradycyjne, kaskadowe zarządzanie projektem sprawdza się w warunkach dużej przewidywalności, stabilności oraz świadomości klienta co do własnych oczekiwań. Obecnie zarządzanie projektami w wielu obszarach coraz częściej realizowane jest w warunkach konieczności coraz szybszego zaspokajania wymagań klienta, przy jednoczesnym braku możliwości zdefiniowania jego potrzeb. To z kolei stawia pod znakiem zapytania nie tylko możliwość zaplanowania racjonalnego działania, ale nawet jego ukończenia. W dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej potrzeba innych – bardziej innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich są metodyki zwinne.

Agile Project Management (APM) jest zestawem założeń, którego fundamenty opracowano już
w 2001 roku w odpowiedzi na potrzebę realizacji projektów w warunkach większej niepewności. Podpisana wówczas deklaracja (odnosząca się do projektowania oprogramowania) zakładała, że
w pracach projektowych należy przedkładać: ludzi i interakcję ponad procesy i narzędzia, działające oprogramowanie ponad obszerną dokumentację, a współpracę z klientem ponad formalne ustalenia. APM zostało wypracowane i wdrożone jako rozwiązanie służące bardziej efektywnym działaniom
w zakresie projektowania oprogramowania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby było stosowane w innych obszarach. Jakich jeszcze? Odpowiedzi na to pytanie udzielą uczestnikom szkolenia „Strategic Project Management Applications for Better Business Guidance with Personal Agility (PA)” specjaliści-praktycy Agile – Michał Rączka – skuteczny lider i ekspert w zarządzaniu organizacją oraz projektami z doświadczeniem w branżach IT i e-commerce oraz Raji Sivaraman - wykładowca Montclair University USA, badaczka oraz autorka książek o zarządzaniu projektami.

Szkolenie powstało z myślą o szerzeniu i pogłębianiu wiedzy związanej z metodykami agile wśród polskich menedżerów. Świadome ich używanie gwarantuje bowiem efektywne zarządzanie projektami. Warsztaty są przeznaczone dla zarządzających programami i aktywami, w celu doskonalenia umiejętności strategicznego zarządzania biznesem (na poziomie początkującym, średniozaawansowanym i zaawansowanym). Szczegółowe informacje na temat szkolenia można znaleźć pod adresem: https://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/kursy-i-szkolenia/kierunki/strategic-project-management-applications-for-better-business-guidance-with-personal-agility-pa-english/about-the-program/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedPen Public Relations
http://redpen.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »