Technologie » Internet

Cisco udostępnia platformę stanowiącą podstawę Internetu mobilnego następnej generacji

Nowa platforma mobilna ma zapewnić nawet 10-krotny wzrost wydajności. To pierwsza w branży elastyczna platforma zaprojektowana z myślą o zapewnieniu użytkownikom nowych możliwości obsługi mobilnej, w szczególności „pracy w preferowany przez nich sposób”

Warszawa, 27 czerwca 2012 roku, W latach 2011–2016 ruch w sieciach mobilnych ma wrosnąć niemal 18-krotnie. Dlatego właśnie firma Cisco Systems wprowadziła na rynek platformę Cisco® ASR 5500 stanowiącą podstawę sieci mobilnego Internetu nowej generacji.

Nowy system Cisco ASR 5500 stanowi rozszerzenie najlepszej w branży serii systemów Cisco ASR 5000. Zapewnia elastyczność i możliwości skalowania niezbędne operatorom do zaspokajania zmieniających się dynamicznie potrzeb klientów w zakresie mobilności. Jako pierwsze w branży elastyczne rozwiązanie do obsługi sieci mobilnych, nowa platforma Cisco ASR 5500 została zaprojektowana tak, aby wykorzystać przełomowe zmiany w architekturze oprogramowania zoptymalizowanej w oparciu o nowy, wyspecjalizowany sprzęt. Te cechy projektowe stanowią próbę sprostania trzem wielowymiarowym wyzwaniom określającym specyfikę aktualnej sytuacji rynkowej, do których należą:

  • radykalny wzrost liczby urządzeń umożliwiających mobilny styl życia ― konsumenci kupują zaawansowane urządzenia z obsługą Internetu przeznaczone do użytku w domu, w podróży, a nawet w pracy, z uwagi na nasilającą się tendencję do korzystania w pracy z własnych urządzeń mobilnych (bring-your-own-device ― BYOD);
  • rosnąca popularność aplikacji następnej generacji ― lawinowy wzrost liczby aplikacji wykorzystywanych przez użytkowników, aplikacji zawsze dostępnych, a także aplikacji komunikujących się z siecią;
  • wzrost popularności koncepcji „Internet of things” ― określanej też mianem komunikacji między maszynami (machine-to-machine ― M2M), która oznacza, że z sieci mobilnej korzystają różnego typu urządzenia, takie jak inteligentne liczniki i czujniki.

Zgodnie z raportem Cisco Visual Networking Index (VNI) Forecast (2011–2016) zjawiska te spowodują, że w roku 2016 liczba mobilnych i stałych połączeń z Internetem wyniesie niemal 19 miliardów. Każde połączenie ma własne, specyficzne wymagania, zależne od typu urządzenia i wykorzystywanej aplikacji, które trzeba spełnić, aby zapewnić użytkownikom znakomitą
i spersonalizowaną obsługę mobilną, czyli możliwość „pracy w preferowany przez nich sposób".

Najważniejsze informacje o produkcie/najważniejsze fakty

System Cisco ASR 5500 zapewnia bezprecedensowo wysoki poziom wydajności i elastyczności, oferując operatorom następujące unikatowe możliwości i funkcje:

  • Jedyne w branży elastyczne rozwiązanie do obsługi rdzeniowych sieci pakietowych, które umożliwia integrację w ramach jednej platformy sygnalizacji, danych, usług in‑line oraz mechanizmów kontroli reguł i obciążania opłatami.
  • 10-krotne zwiększenie przepustowości, co umożliwia skalowanie platformy w zakresie od setek gigabitów po terabity.
  • Jedyne rozwiązanie zdolne do automatycznego dostosowywania (auto-sizing) istniejących zasobów sieciowych w celu obsłużenia radykalnych zmian w zachowaniach sieci:

o   dostęp (3G, 4G i Wi-Fi);

o   sesje użytkowników, transakcje, sygnalizacja i przepustowość transmisji danych.

  • Oferowana przez Cisco elastyczna architektura mobilna umożliwia inteligentne skalowanie aplikacji w górę lub w dół, aby spełnić wymagania w zakresie przetwarzania. Zapewnia to operatorom unikatową możliwość dostosowywania zasobów oraz adaptacji do różnych warunków i wzorców korzystania z sieci, co zgodnie z raportem opublikowanym przez firmę ACG Research poprawia ekonomikę sieci, umożliwiając klientom obniżenie całkowitego kosztu posiadania nawet o 47%.
  • Sprawdzona platforma oprogramowania wspólna dla wszystkich systemów z serii Cisco ASR 5000, co minimalizuje złożoność eksploatacji i przyspiesza wprowadzanie usług na rynek.
  • Nowa platforma Cisco ASR 5500 jest już dostępna w sprzedaży.

Aby umożliwić świadczenie usług mobilnych 3G, 4G, 4G LTE (long-term evolution) i Wi-Fi następnej generacji, firma Cisco wdrożyła systemy Cisco ASR z serii 5000 u kilku czołowych operatorów światowych, w tym w firmach Bharti Airtel, Telekom Austria Group i Verizon Wireless.

Cytaty

  • Kelly Ahuja, wiceprezes i dyrektor działu technologii Internetu mobilnego (Mobile Internet Technology Group) w firmie Cisco

„W 2016 r. więcej osób będzie korzystać z Internetu za pomocą urządzeń mobilnych niż komputerów biurkowych. Dzięki czołowej technologii i usługom oferowanym przez systemy Cisco ASR z serii 5000 oraz najnowszy produkt z tej serii, system Cisco ASR 5500, Cisco może zaoferować operatorom unikatową możliwość dotrzymania kroku rosnącym wymaganiom klientów w aktualnej sytuacji rynkowej. Może też umożliwić operatorom zwiększenie rentowności, świadczenie nowych, zróżnicowanych usług oraz uzyskanie maksymalnego zwrotu z wcześniejszych inwestycji, co pozwoli im odnosić sukcesy na dynamicznie się zmieniającym rynku usług mobilnych”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jdunin-keplicz@solskibm.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »