Technologie » Telekomunikacja

Cisco wyznacza nowy standard technologii TelePresence

Cisco wyznacza nowy standard technologii TelePresence
Zobacz więcej zdjęć »
W piątą rocznicę premiery technologii Cisco TelePresence firma pokazuje, jak technologia ta pozwala przedsiębiorstwom różnej wielkości korzystać z zalet osobistej współpracy

Warszawa, 8 listopada 2011 roku, Technologia Cisco TelePresence® umożliwia prowadzenie wideokonferencji w sposób intuicyjny, realistyczny i naturalny, tak że jej uczestnicy mają wrażenie, jakby ich rozmówcy przebywali w tym samym pomieszczeniu, nawet jeśli w rzeczywistości są oddaleni o wiele kilometrów. Technologię tę wprowadzono początkowo jako sposób na obniżenie kosztów podróży służbowych i na optymalizację czasu pracowników w dużych firmach. Potem jednak okazało się, że zapewnia ona szybsze wprowadzanie na rynek nowych produktów oraz lepszy dostęp do ekspertów, przekształcając całkowicie sposób prowadzenia działalności biznesowej. Obecnie firma Cisco wprowadza do oferty nowe, rozszerzone produkty - począwszy od niedrogich punktów końcowych, poprzez oprogramowanie klienckie do obsługi technologii wideo HD, aż po rozwiązania udostępniane w modelu cloud computing. Rozwiązania te zaprojektowano specjalnie po to, aby umożliwić korzystanie z technologii TelePresence każdemu i w każdym miejscu, w tym także małym
i średnim firmom.

Przystosowywanie rozwiązań Cisco TelePresence do obsługi potrzeb firm różnej wielkości

Mniejsze firmy potrzebują na ogół rozwiązań technicznych, które nie wymagają dużych nakładów inwestycyjnych i które można zainstalować, a także nimi zarządzać, bez intensywnego nadzoru ze strony działu informatyki. Aby zaspokoić tę potrzebę, firma Cisco wprowadza na rynek system Cisco TelePresence dla małych i średnich firm. Dzięki temu rozwiązaniu klienci będą mogli kupić lub wydzierżawić wybrane uniwersalne lub osobiste punkty końcowe i podłączyć je do udostępnianej w modelu cloud computing usługi pod nazwą Cisco TelePresence Callway, wchodzącej w skład rozwiązania Cisco Collaboration Cloud. Usługa udostępniania w modelu przetwarzania w chmurze upraszcza korzystanie z technologii TelePresence oraz obniża jej koszty.

Usługą Callway zarządza firma Cisco, a jej sprzedażą zajmują się Autoryzowani Partnerzy firmy Cisco. Koszt subskrypcji najprostszej wersji usługi Callway wynosi 99 USD miesięcznie i obejmuje nieograniczoną liczbę połączeń przez Internet z dowolnym punktem końcowym systemu TelePresence, a także z dowolnym, opartym na standardach urządzeniem wideo innego producenta. Możliwe jest też organizowanie wideokonferencji wielostronnych, z udziałem nawet 12 uczestników.

Oferta ta, w połączeniu z najlepszą w branży infrastrukturą instalowaną w siedzibie klienta, a także dzięki współpracy z 14 usługodawcami udostępniającymi produkty TelePresence w hostingu, pozwala firmie Cisco oferować rozwiązania TelePresence przedsiębiorstwom dowolnej wielkości. Usługa Callway jest komercyjnie dostępna w Stanach Zjednoczonych.

Z sali posiedzeń zarządu na biurko i nie tylko

Firma Cisco rozszerza swoją najlepszą w branży ofertę punktów końcowych, wprowadzając do niej rozwiązania przeznaczone do sal posiedzeń zarządu, a także rozwiązania biurkowe i do innych zastosowań. Integruje też systemy TelePresence z architekturami Cisco do współpracy i odbioru treści wideo.

  • Cisco JabberTMVideo for TelePresence to oparta na standardach aplikacja do organizowania wideokonferencji HD, która szybko i łatwo zaprasza uczestników do wzięcia udziału w sesji TelePresence za pomocą ich komputerów biurkowych, laptopów lub tabletów. Klient korzystający z technologii TelePresence po prostu loguje się do dostępnego na całym świecie serwisu internetowego i wysyła zaproszenie do współpracowników mobilnych, klientów
    i dostawców, dzięki czemu mogą oni szybko, łatwo i bezpłatnie dołączyć do wideokonferencji TelePresence. Wersja beta aplikacji Cisco Jabber Video for TelePresence zostanie udostępniona na całym świecie w pierwszym kwartale 2012 r.
  • Cisco TelePresence MX300 to uniwersalny system TelePresence do instalacji w pomieszczeniach, który ułatwia bardziej ekonomiczną i głębszą integrację technologii TelePresence z działalnością biznesową firmy. System MX300 można skonfigurować
    w zaledwie w 15 minut, z łatwością zamieniając małą lub średnią salę konferencyjną w pomieszczenie wideokonferencyjne dla dziewięcioosobowego zespołu. System zapewnia w przystępnej cenie rozdzielczość 1080p, wyświetlanie 30 ramek na sekundę oraz wysokiej jakości obraz wideo. Rozwiązanie zostanie wprowadzone do sprzedaży na całym świecie w pierwszym kwartale 2012 r.

Wykorzystywanie technologii TelePresence nie tylko do organizowania spotkań

Przedsiębiorstwa i instytucje zaczynają wykorzystywać systemy TelePresence również do innych zastosowań. Firma Cisco poinformowała ostatnio o udostępnieniu nowych możliwości wideo dla przedsiębiorstw, które pozwalają rozszerzyć grono odbiorców zasobów wideo. Nowe funkcje umożliwiają klientom rejestrowanie obrazu wideo z dowolnego punktu końcowego systemu TelePresence w ich sieci oraz udostępnianie tych treści dowolnemu użytkownikowi na dowolnym urządzeniu. Oznacza to jeszcze pełniejszą integrację technologii TelePresence z metodami kontaktowania się przedsiębiorstw i instytucji z ich klientami, petentami i pacjentami, zapewniając w razie potrzeby natychmiastowy zdalny dostęp do niezbędnej wiedzy specjalistycznej.

  • Cisco TelePresence VX- Clinical Assistant to wyspecjalizowane, mobilne stanowisko telemedyczne przeznaczone do stosowania w środowiskach służby zdrowia. Rozwiązanie to pozwala korzystać z zaawansowanych możliwości technologii TelePresence również pacjentom i pracownikom służby zdrowia. Jest to system do współpracy wideo w technologii HD, który nadaje się znakomicie do różnego typu zastosowań medycznych, od przeprowadzania zdalnych konsultacji dla pacjentów, poprzez wirtualne zespoły opieki, aż po edukację medyczną. Rozwiązanie zostanie wprowadzone do sprzedaży na całym świecie w pierwszym kwartale 2012 r.

Cytat:

  • OJ Winge, wiceprezes i dyrektor działu technologii TelePresence (TelePresence Technology Group) w firmie Cisco

„Udziały technologii Cisco TelePresence w rynku wynoszą obecnie 52%. Technologia ta otwiera przed użytkownikami nowe możliwości współpracy - dzięki niej każdy może być „obecny" wszędzie, aby móc szybciej podejmować lepsze decyzje. Następny etap rozwoju systemów TelePresence zakłada pełną „demokratyzację" osobistych kontaktów pracowników przedsiębiorstw i instytucji różnej wielkości i różnego typu".

Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie www.cisco.com.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz

Manager

Solski Burson-Marsteller

ul. Krakowskie Przedmieście 47/51

00-071 Warszawa

tel. +48 501 132 395

email: jdunin-keplicz@solskibm.pl

www: www.solskibm.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jdunin-keplicz@solskibm.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »