Technologie » Internet

Cloud computing dla każdego. Jak możesz użyć chmury?

Cloud computing dla każdego. Jak możesz użyć chmury?
Zobacz więcej zdjęć »
Cloud computing to elastyczny i wygodny sposób na przechowywanie danych z całkowitym spokojem, czyli w sposób maksymalnie bezpieczny. Niezależnie od tego, czy korzystasz z chmury publicznej, czy prywatnej– z łatwością będziesz mieć dostęp do każdego swojego pliku.

Cloud computing to rozwiązanie, które jest dedykowane nie tylko biznesom, ale również osobom prywatnym. Jak możesz użyć chmury we własnym zakresie? Co powinieneś o niej wiedzieć?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Chmura – co to takiego?

Większości osób chmura wciąż kojarzy się z meteorologicznym obłokiem, sunącym leniwie po niebie. Z informatycznego punktu widzenia, to coś zupełnie innego. W rzeczywistości „chmura” to tylko skrótowy termin „przetwarzanie w chmurze”. Odnosi się do idei korzystania z cudzych serwerów, tudzież przestrzeni (zwykle, ale nie zawsze, obsługiwanych przez firmę) w Internecie, do gromadzenia i przechowywania rzeczy, z których wcześniej korzystaliśmy

Cloud computing zwraca na siebie uwagę z uwagi na konkurencyjność kosztów, ogromną elastyczność i wygodę użytkowania.Co to jest przechowywanie w chmurze?

Przetwarzanie w chmurze to termin, który zyskał szerokie zastosowanie w ciągu ostatnich kilku lat. Przechowywanie to umożliwia przetrzymywanie danych na serwerach hostowanych zewnętrznie. Oznacza to, że w chmurze można przechowywać wszystkie swoje cyfrowe rzeczy, takie jak dokumenty, zdjęcia, muzykę i filmy zdalnie, bez zajmowania fizycznej przestrzeni w domu lub zużywania megabajtów na komputerze.W jaki sposób przechowywać dane w chmurze?

Jeśli chodzi o przechowywanie na potrzeby własne, to dostępne są dwie opcje:

  • Publiczna pamięć masowa w chmurze, która umożliwia dzielenie się przestrzenią hostingową z wieloma innymi użytkownikami – i jest to zdecydowanie tańsza opcja.
  • Prywatne przechowywanie w chmurze, czyli to idealny wybór dla firm i osób, które chcą przechowywać swoje dane we własnym środowisku. Serwery są zarządzane i są własnością firm hostingowych, oferując całkowity dostęp do twoich danych przez Internet. Otrzymuje się poprzez to własne unikalne informacje logowania, takie jak nazwa użytkownika i hasło, i możesz uzyskać dostęp do swoich plików w dowolnym miejscu i czasie.


Jak działa pamięć w chmurze?

Przetwarzanie w chmurze działa na podobnej zasadzie, jak w przypadku internetowych klientów poczty e-mail, umożliwiając użytkownikom dostęp do wszystkich funkcji i plików systemu bez konieczności zatrzymywania dużej części tego systemu na własnych komputerach. W rzeczywistości większość osób korzysta już z różnych usług przetwarzania w chmurze, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

cloud-3843352_1920.jpg

Przechowywanie w chmurze jest bardzo proste i łatwe w użyciu. Po zarejestrowaniu i skonfigurowaniu konta wystarczy zapisać pliki przez Internet, najczęściej przy użyciu unikalnej nazwy użytkownika i hasła. Dzięki temu dane pozostają w pełni bezpieczne, a do tego niedostępne dla innych osób. Zaletą jest również łatwy dostęp oraz możliwość wyświetlania plików we wspólnym środowisku pracy lub, np. udostępnianie zdjęć rodzinie.Co można przechowywać w chmurze?

Po zarejestrowaniu się w wirtualnej chmurze możesz wybrać ilość potrzebnego miejsca do przechowywania Twoich danych. Masz wiele możliwości wyboru! Możesz zacząć od małej ilości pamięci i stopniowo zwiększyć jej rozmiar, w sytuacji, gdy potrzebujesz więcej miejsca.

Zastanawiasz się, co możesz przechowywać w chmurze? To może Cię zaskoczyć, ale… możesz przechowywać wszystko, co cyfrowe: wszystkie swoje pliki, filmy i zdjęcia. Niezależnie od tego, czy chcesz używać tego rozwiązania do przechowywania zdjęć rodzinnych, czy też chcesz go używać do przechowywania dokumentacji pracy, przekonasz się, że zapewni ci on wygodę i łatwość użytkowania przez cały czas.5 najefektywniejszych zastosowań chmury dla każdego

Wielu osobom wydaje się, że chmura może nie być im potrzebna. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę korzystanie z chmury to rozwiązanie dla każdego.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest wykorzystanie chmury jako tzw. środowiska testowego i programistycznego. Wymaga to zabezpieczenia budżetu, skonfigurowania środowiska za pomocą zasobów fizycznych, znacznej siły roboczej i czasu. Jednak później… okazuje się dość proste. Wystarczy zainstalować, a następnie skonfigurować platformę chmurową.

Dzięki przetwarzaniu w chmurze dostępne środowiska są dostosowane do twoich potrzeb na wyciągnięcie ręki. Oznacza to, że może z nich korzystać i testować każdy. Często łączy to między innymi automatyczne udostępnianie zasobów fizycznych i zwirtualizowanych. Dodatkowo testowanie w chmurze pozwala na sprawne działanie, bezpośrednio w wirtualnym świecie.

Kolejnym ze znakomitych sposób na wykorzystanie chmury jest dokonywanie analizy dużych zbiorów danych. Jednym z aspektów oferowanych przez wykorzystanie przetwarzania w chmurze jest możliwość korzystania z ogromnych ilości zarówno ustrukturyzowanych, jak i nieustrukturyzowanych danych, aby wykorzystać korzyści wynikające z wydobywania wartości biznesowej. Detaliści i dostawcy wydobywają informacje pochodzące z zachowań zakupowych konsumentów, aby kierować do nich dedykowane kampanie reklamowe i marketingowe, służące wzbudzeniu zainteresowania określonego segmentu populacji. Tego typu analiz można dokonać właśnie za pośrednictwem chmury. Platformy sieci społecznościowych stanowią obecnie podstawę do analizy wzorców zachowań, wykorzystywanych przez organizacje do uzyskiwania znaczących informacji.

large-895567_960_720.jpg

Chmura oferuje także możliwość przechowywania plików oraz uzyskiwania do nich dostępu, przechowywania i pobierania z dowolnego interfejsu obsługującego sieć. Oznacza to, że z tych samych danych i informacji mogą korzystać różne osoby na całym świecie (o ile, mają dostęp do tejże chmury). Interfejsy usług sieciowych są niezwykle proste w obsłudze, ale także i zrozumieniu. W tym rozwiązaniu osoby prywatne lub firmy, płacą tylko za ilość pamięci w chmurze, którą faktycznie zużywają, i robią to bez obaw o codzienne utrzymanie infrastruktury pamięci masowej (w tym np. konieczność utrzymania serwerów). Istnieje również możliwość przechowywania danych w lokalu lub poza nim, w zależności od wymogów zgodności z przepisami.

Kolejną korzyścią wynikającą z korzystania z chmury jest możliwość skorzystania z pewnego wygodnego rozwiązania. Mowa tutaj o łatwiejszym odzyskiwaniu danych, np. po awarii. Korzystanie z chmury zapewnia szybsze odzyskiwanie utraconych na pierwszy rzut oka informacji, z siatki różnych fizycznych lokalizacji, na dodatek, przy znacznie niższym koszcie. Chmura pozwala również na bezproblemowe, wręcz intuicyjne tworzenie kopii zapasowych. Do tej pory, tworzenie kopii zapasowych danych zawsze było złożoną i czasochłonną operacją. Obejmowało:

  • utrzymanie serwerów i komputerów, na których gromadzone są back upy,
  • ręczne ich gromadzenie i wysyłanie do placówki kopii zapasowych ze wszystkimi nieodłącznymi problemami, które mogą wystąpić między miejscem źródłowym a miejscem tworzenia kopii zapasowej.

Ten sposób zapewnienia wykonania kopii zapasowej nie jest odporny na problemy, takie jak wyczerpanie się nośnika kopii zapasowej, a także czas na załadowanie urządzeń kopii zapasowej do operacji przywracania, co zajmuje dużo czasu i jest podatne na awarie i błędy ludzkie. Tworzenie kopii zapasowych w chmurze, choć nie jest rozwiązaniem w pełni idealnym, jest z pewnością dalekie od tego, czym było kiedyś. Można teraz automatycznie wysyłać dane do dowolnego miejsca w sieci z zapewnieniem, że ani bezpieczeństwo, dostępność, ani pojemność nie stanowią problemu.

Chociaż lista powyższych zastosowań przetwarzania w chmurze nie jest wyczerpująca, z pewnością stanowi zachętę do korzystania z chmury w porównaniu z bardziej tradycyjnymi alternatywami w celu: zwiększenia elastyczności infrastruktury IT, a także wykorzystania analizy dużych zbiorów danych i przetwarzania mobilnego. Jeśli interesuje Cię w jaki sposób Ty mozesz wykorzystać chmurę dla swojego biznesu, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Firm tego typu jest sporo i tylko od Ciebie zależy, którą wybierzesz. Dla mnie czołową jest Transition Technologies PSC (https://ttpsc.com/pl/cloud/), która posiada doświadczenie we współpracy z dużymi podmiotami oraz wysokiej klasy ekspertów, którzy od wielu lat pracują w chmurze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »