Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Co znajdziesz na WikiVid?

Co znajdziesz na WikiVid?
Zobacz więcej zdjęć »
W pierwszych kilku miesiącach istnienia WikiVid, czyli interaktywnej wideo platformy propagującej edukację pojawiło się na niej wiele interesujących treści.
Na platformie istnieją regularnie prowadzone kanały, na których zamieszczane są VIDs prezentujące biografie znanych osób, których działalność miała znaczący wpływ na poszczególne dziedziny nauki, a w wielu przypadkach także losy świata. Istnieje również kanał poświęcony najważniejszym faktom historycznym, mającym miejsce w dziejach ludzkości. Treści zamieszczone w VIDs są prezentowane w profesjonalny i łatwo przyswajalny sposób.

Dużą popularnością cieszą się również kanały użytkowników opowiadających o życiu na emigracji. Tematy dotyczące pracy i życia poza granicami kraju są darzone przez użytkowników dużym zainteresowaniem. Nie mniejszym cieszą się wszelkie materiały związane z kulinariami. Tematyka niektórych odnosi się do kuchni regionalnej. Użytkownik czerpiący wiedzę z WikiVid może dowiedzieć się w jakich potrawach lubują się mieszkańcy danych regionów kraju oraz jak się je przyrządza. Jeden z kanałów jest poświęcony w całości herbatom z całego świata. Autor edukując o herbacie wplata w swoje opowieści wiele interesujących ciekawostek.

Na platformie nieustannie wzrasta liczba VIDs zawierających wiedzę techniczną. Niektóre nagrania zostały zachowane w formie instruktażowej. Użytkownik może nabyć wiele przydatnych informacji o programowaniu czy obsłudze programów graficznych.

Coraz bardziej wyraziste stają się kanały motoryzacyjne, modowe, poświęcone sportom wodnym jak na przykład nurkowanie oraz rozpatrujące kwestie prawne. Treści są na wysokim poziomie merytorycznym. Z tego względu internauci odwiedzający WikiVid w celach edukacyjnych w komentarzach przyznają, że materiały są przydatne, a na specjalnie stworzonej dla nich „liście życzeń" proszą o więcej.

Istnieją także kategorie dedykowane luźniejszej tematyce. W ostatnim czasie zaczęły pojawiać się pierwsze kanały poświęcone grom komputerowym, logicznym, a także sztuce rysunku.

Dzięki istnieniu międzynarodowej platformy edukacyjnej WikiVid ,wielu internautów obdarzonych pasją może się edukować, a tym samym poszerzać swoje horyzonty. Ponadto mogą oni nawiązywać interakcje z ludźmi, którzy wykazują podobny krąg zainteresowań. Każdy internauta może otworzyć na WikiVid własny kanał i zacząć uczyć innych. Wystarczy, że będzie posiadał wiedzę z danej dziedziny i chęć dzielenia się nią z innymi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

WikiVid

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »