Rozrywka i wypoczynek » Hobby
Co zrobić gdy pies jest niejadkiem
Pamiętajmy, że drogie, dobre jakościowo karmy, mogą nie spełniać oczekiwań naszego psa w takim samym stopniu, co karmy niskopółkowe.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Właściwa ocena sytuacji
Najważniejszą rzeczą jaką musimy zrobić, kiedy nasz pies nie chce jeść, jest ustalenie przyczyny, dlaczego tak się dzieje. Wizyta u weterynarza pozwoli nam wykluczyć choroby zębów, dziąseł lub pyska, które mogą decydować o tym, że pies niechętnie zagląda do miski.
Jeśli okaże się, że zwierzę jest chore, leki i odpowiednia pielęgnacja rozwiążą problem braku apetytu. Jeśli natomiast weterynarz oceni, że z naszym pupilem wszystko jest w porządku, należy zastanowić się, co sprawia, że pies nie chce jeść.
Najczęstszym powodem tego stanu rzeczy są błędy w wychowaniu czworonoga, jeszcze kiedy był szczeniakiem, podawanie mu zbyt dużej ilości przysmaków i “ludzkiego” jedzenia lub po prostu karma psu nie smakuje.
Jeśli od urodzenia podawaliśmy zwierzakowi puszki i saszetki z wilgotnym pokarmem lub samodzielnie przyrządzaliśmy jedzenie, pies się do niego przyzwyczaił. Dodatkowo mokra karma posiada intensywny zapach, jest więc bardziej atrakcyjna dla naszego pupila.
Mądre rozwiązanie problemu
Jeśli zwierzę jadło chętnie suchą karmę i w pewnym momencie przestało, może się zdarzyć, że podajemy ją za długo i pies zwyczajnie się znudził. Warto wówczas poszukać innego pożywienia, pamiętajmy jednak, aby zmieniać je stopniowo, czyli najpierw mieszać obie karmy, po czym sukcesywnie zwiększać ilość nowych chrupek.
Polecamy również jedzenie dla psa.
Drastyczne zmiany pożywienia powodują u czworonoga nieprzyjemne dolegliwości, takie jak biegunka czy wzdęcia. Największym problemem właścicieli są jednak tzw. wybredne psy, czyli te, które zjadają tylko kilka porcji jednego rodzaju karmy. Niestety bardzo często za takie zachowania psa są odpowiedzialni jego właściciele, którzy dokarmiają czworonoga resztkami ze stołu lub podają mu za dużo przysmaków. Trudno się dziwić, że zwierzę przyzwyczajone do różnych smaków i zapachów, niechętnie zagląda do miski, w której codziennie jest to samo.
Autor: Profesjonaly blog o psach
Nadesłał:
Kasiamer
|
Komentarze (0)