Firma » Praca

Comarch - szkolenia nie tylko teleinformatyczne

Comarch - szkolenia nie tylko teleinformatyczne
Zobacz więcej zdjęć »
Sukces zawodowy zależy nie tylko od realizacji powierzonych zadań, ale także od efektywnego poszerzania wiedzy pracowników. O tym jak ważna jest edukacja świadczy rosnące zainteresowanie szkoleniami.

Dlaczego firmy decydują się na szkolenia dla swoich pracowników?

Sylwester Woźniak: Szkolenia stanowią niewątpliwie bardzo istotny element podnoszenia kwalifikacji pracowników, szczególnie ważny w dobie szybko zmieniających sie informacji i narastającej globalnie ilości wiedzy.

Centrum Szkoleniowe Comarch wykorzystując doświadczenie firmy i wiedzę przygotowało ofertę szkoleń, które pozwalają uczestnikom podnosić kwalifikacje i zdobywać nowe umiejętności. Specjalistyczne szkolenia i konsultacje informatyczne na różnym poziomie zaawansowania obejmują szeroką tematykę. Uczestnicy szkoleń uzyskują wiedzę za pomocą nowych metod przekazywania jej, w uporządkowanej formie, podaną w sposób przystępny, dzięki czemu nowe wiadomości przyswajane są szybciej. Dodatkowo w połączeniu z doświadczeniem trenerskim pozwalają wykorzystywać zdobyte kwalifikacje w pracy na bieżąco. Najbardziej atrakcyjne są szkolenia, odnoszące się do nowych dziedzin wiedzy, które pracownicy firm muszą przyswoić. Najchętniej wybierane są szkolenia informatyczne (programowanie, bazy danych, systemy operacyjne, aplikacje biurowe). Oprócz nich zainteresowaniem cieszy się także szereg szkoleń kształcących umiejętności miękkie oraz kursy z zakresu zarządzania projektami.

Przy wyborze szkolenia jego potencjalni uczestnicy kierują się przede wszystkim tematyką kursu. Istotna jest także jego specjalistyczność. Jakie szkolenia cieszą się największą popularnością?

SW: Największym zainteresowaniem cieszą się tematy adresowane do masowego odbiorcy, jak np. aplikacje biurowe. Dużą popularność u niektórych grup odbiorców mają bardziej specjalistyczne szkolenia jak programowanie w języku Java czy XML albo korzystanie z języka SQL w bazach danych.
Kursy adresowane są do różnych odbiorców. Szkolenia Cisco® są skierowane do ściśle określonego grona odbiorców. W treningu interpersonalnym czy szkoleniu z Excela może uczestniczyć praktycznie każdy, gdyż zdobyta wiedza może być wykorzystywana w codziennej pracy. Każde szkolenie ma zatem zdefiniowaną grupę odbiorców, która preferuje dany temat.

O popularności szkolenia decyduje nie tylko jego strona merytoryczna. Ważnym czynnikiem jest również koszt edukacji.

SW: Centrum Szkoleniowe Comarch SA realizuje projekty szkoleniowe dofinansowane z Unii Europejskiej dla pracowników Comarch oraz dla przedsiębiorców mikro, małych, średnich i dużych firm na terenie całego kraju. Szkolenia dofinansowane z UE mogą być bezpłatne lub płatne. Dzięki dotacjom ich cena po dofinansowaniu jest znacząco niższa niż cena szkoleń komercyjnych. Szkolenia dofinansowane stanowią szansę rozwoju przede wszystkim dla małych firm, większym pozwalają obniżać koszty.

Więcej informacji na temat szkoleń organizowanych przez Comarch można znaleźć na stronie Centrum Szkoleniowo Konferencyjnego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pawel.kozyra@comarch.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »