Technologie » Komputery

Commvault liderem zestawienia Gartner’a

Commvault liderem zestawienia Gartner’a
Zobacz więcej zdjęć »
Gartner już po raz piąty z rzędu umieścił firmę Commvault w kwadrancie liderów w raporcie „Magic Quadrant for Enterprise Backup Software and Integrated Appliances”

Commvault, lider rynku rozwiązań do ochrony danych i zarządzania informacjami korporacyjnymi, poinformował, że firma Gartner Inc. umieściła go w kwadrancie liderów w swoim ostatnim raporcie „Magic Quadrant for Enterprise Backup Software and Integrated Appliances”

 

Analiza Gartner’a przedstawia ewolucję rozwiązań backupowych klasy korporacyjnej. Zestawienie obejmuje nowe produkty, rozwiązania i technologie do ochrony plików, aplikacji, obrazów systemu na serwerach fizycznych i wirtualnych i urządzeniach końcowych. Produkty do tworzenia kopii zapasowych udostępniają funkcje takie jak tradycyjne backupy taśmowe, kopie na nośniki typu pamięciowego (pamięć dyskowa, pamięć flash itp.) lub urządzenia, które emulują nośniki taśmowe (np. wirtualne biblioteki taśmowe), ograniczanie ilości danych (kompresja, deduplikacja, jednoinstancyjność itp.), kopie migawkowe, replikacja heterogeniczna i ciągła ochrona danych.

 

„Kto mówi, że jesteśmy liderem? Gartner!” — powiedział N. Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault. „Uzyskanie pozycji lidera w raporcie Gartner’a po raz piąty z rzędu to najlepsze potwierdzenie naszej innowacyjności i zadowolenia naszych klientów. Dostarczamy naszym klientom i partnerom skalowalne i innowacyjne oprogramowanie nowej generacji. Firmie Commvault udało się pozostać liderem innowacji w bardzo konkurencyjnej branży w której działają zarówno duże firmy o ugruntowanej pozycji, jak i nowicjusze. Dzięki ciągłemu doskonaleniu i ewolucji nasze wyjątkowe podejście do zarządzania danymi i informacjami zajmuje wiodącą pozycję w branży”. 

 

Według firmy Gartner liderzy „magicznego kwadrantu” wyróżniają się „najwyższym stopniem kompletności wizji oraz zdolności do jej realizacji. Mają najbardziej kompleksowe i skalowalne portfolio produktów. Cechują się ugruntowaną pozycją rynkową i dobrymi wynikami finansowymi. Pod względem wizji są postrzegani w branży jako niekwestionowani liderzy i dysponują sprecyzowanymi planami w zakresie rozszerzania funkcjonalności odtwarzania, łatwości wdrażania i zarządzania oraz rozszerzania oferty produktów i ich skalowalności. Rynek rozwiązań backup i recovery przechodzi obecnie zasadnicze zmiany. Producenci, którzy chcą osiągnąć długofalowy sukces, muszą zadbać o spełnienie dotychczasowych wymagań stawianych tradycyjnym rozwiązaniom do tworzenia kopii zapasowych, a jednocześnie postarać się o lepsze wykorzystanie technologii replikacji i tworzenia kopii migawkowych oraz ściślejszą integrację z tymi technologiami. Kluczową cechą liderów jest umiejętność przedstawienia, w jaki sposób spełnią nowe wymagania w ramach swojej wizji rozwiązań do zarządzania backupem i recovery. Liderzy jako grupa otrzymują najwięcej zapytań ofertowych i skutecznie zdobywają nowych klientów. Nie oznacza to jednak, że o byciu liderem decyduje przede wszystkim duży udział w rynku. Liderzy to strategiczni producenci, którzy są dobrze przygotowani na przyszłość”.

 

Aby zróżnicować swoją ofertę produktów i dostarczać kompleksowe i skalowalne rozwiązania pomagające klientom w spełnieniu coraz większych wymagań dotyczących danych i zgodności z przepisami, firma Commvault zapewnił klientom nowe sposoby ochrony informacji biznesowych, zarządzania nimi i maksymalizacji czerpanych z nich korzyści. Wprowadzając na rynek rozwiązania w formie gotowych zestawów, firma uprościła opcje wyceny i licencjonowania w dziedzinie zarządzania maszynami wirtualnymi, odtwarzania aplikacji, ochrony danych na urządzeniach końcowych (desktopy, laptopy itd)  oraz tworzenia archiwów poczty elektronicznej. Firma Commvault uważa, że pozycja lidera w raporcie Gartner’a potwierdza jej zdolność do reagowania na potrzeby rynku i klientów oraz ułatwiania im zakupu rozwiązań dzięki zestawom dostosowanym do konkretnych potrzeb. Commvault jest dobrze przygotowany do wsparcia przedsiębiorstw w spełnianiu zmieniających się wymagań w zakresie odtwarzania dzięki nowoczesnemu podejściu do zarządzania danymi. Firma już od dawna jest zwolennikiem stosowania kopii migawkowych opartych na macierzach dyskowych w ramach ogólnej strategii odtwarzania po awarii. Oferta oprogramowania Commvault zapewnia wsparcie nowych dostawców pamięci masowej. Dzięki nowym pakietom licencji Commvault jest w stanie spełnić wymagania zarówno niszowych, jak i dużych heterogenicznych środowisk kopii zapasowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Commvault
http://www.commvault.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »