Technologie » Telekomunikacja

Computing na krawędzi sieci, czyli Micro Data Center Xpress od Schneider Electric

Wbrew powszechnemu wyobrażeniu to nie rdzeń, a krawędź sieci jest jej mózgiem. Funkcjonalność tego obszaru wykorzystuje edge computing, trend zakładający przeniesienie mocy obliczeniowej na brzeg sieci.

W ten sposób przedsiębiorstwa mogą efektywniej korzystać z danych dostarczanych przez Internet Rzeczy (IoT). Bezawaryjna łączność, większa przepustowość i maksymalizacja prędkości - to tylko niektóre zalety płynące z nowego rozwiązania. Potencjał ten zauważa Schneider Electric i wprowadza na rynek Micro Data Center Xpress.

 

Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce oraz centrów danych, wprowadza na rynek zestaw produktów Micro Data Center Xpress. Umożliwiają one przedsiębiorstwom szybsze i tańsze wdrażanie mikro centrów danych zlokalizowanych na krawędzi sieci. Produkty zaprojektowano w taki sposób, by umożliwić preinstalację urządzeń informatycznych jeszcze przed ich wysyłką i zamknąć w jednej obudowie zarówno kompletną infrastrukturę centrum danych, jak i oprogramowanie zarządzające. W ten sposób możliwa jest szybsza integracja całego rozwiązania IT o 20 proc., natomiast zapotrzebowanie na powierzchnię pod sprzęt może zmniejszyć się nawet o 50 proc.  

 

Przedsiębiorstwa przemysłowe, korzystające na co dzień z technologii Internetu Rzeczy borykają się z problemem zrywanych połączeń, przesyłu ogromnych ilości danych oraz ich bezpieczeństwa. Nasze mikro centra danych pracujące na krawędzi sieci, zapewniają wzrost prędkości przesyłu informacji oraz minimalizują ryzyko wystąpienia awarii sieci. Do centralnych repozytoriów przesyłane są tylko istotne dla nas dane z urządzeń pracujących na krawędziach, dzięki czemu ograniczamy ruch informacji w sieci. Takie środowisko łatwiej jest też stale obserwować i kontrolować zachodzące w nim procesy. W ten sposób wychodzimy naprzeciw zachodzącym na rynku zmianom, zwłaszcza w obszarze Internetu Rzeczy. Zależy nam na tym, aby nasi klienci mieli do dyspozycji najnowocześniejsze,  zarazem proste i efektywne kosztowo rozwiązania – mówi Urszula Fijałkowska, Dyrektor Sprzedaży w APC by Schneider Electric.

 

Produkty niezawodne, stworzone w jasno sprecyzowanym celu

 

Micro Data Center Xpress to rozwiązanie idealne dla aplikacji działających na brzegach sieci w ramach Internetu Rzeczy, dla których szybkość wdrożenia, niezawodność i bezpieczeństwo mają kluczowe znaczenie. Produkty otrzymały certyfikaty od czołowych dostawców rozwiązań konwergentnych i hiperkonwergentnych. Dzięki temu klient, partner lub integrator może skonfigurować i przetestować rozwiązanie u producenta, jeszcze przed wysłaniem go do regionalnych lub lokalnych krawędzi sieci. Skraca to czas wdrożenia i redukuje ryzyko błędu.

 

Produkty Micro Data Center Xpress, dostępne są w konfiguracjach 24U, 42U lub innych, definiowanych przez klienta. Dzięki prefabrykacji i testom wykonywanym w zakładach Schneider Electric rozwiązanie jest niezawodne w eksploatacji. Pełny system jest gotowy do pracy z urządzeniami peryferyjnymi natychmiast po ich podłączeniu i może być dostarczony klientowi w ciągu zaledwie 2-3 tygodni. W efekcie czego, zmniejsza to złożoność i koszt przeprowadzenia tradycyjnego wdrożenia.

 

Dzięki wykorzystaniu pakietu do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM), oprogramowania StruxureWare oraz platformy architektury EcoStruxure, produkty Micro DC Xpress mogą być zintegrowane w większy system, służący monitorowaniu zasobów po stronie klienta. Możliwa jest również integracja ze stosowanymi przez dostawcę usług narzędziami do zdalnego monitorowania urządzeń i zarządzania nimi poprzez chmurę. Rozwiązanie zapewnienia maksymalny czas pracy i nieprzerwaną łączność. Pozwala dodatkowo na ochronę fizyczną, zapobiegających nieautoryzowanemu dostępowi, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa środowiska pracy.

 

Programy Micro Data Center Xpress zostały wprowadzone na rynek w kwietniu 2017 r. w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii i Francji, a w kolejnych miesiącach w całej Europie.

 

About Schneider Electric

Schneider Electric is the global specialist in energy management and automation. With revenues of €25 billion euros in FY2016, our 160,000+ employees serve customers in over 100 countries, helping them to manage their energy and process in ways that are safe, reliable, efficient and sustainable. From the simplest of switches to complex operational systems, our technology, software and services improve the way our customers manage and automate their operations. Our connected technologies reshape industries, transform cities and enrich lives. At Schneider Electric, we call this Life Is On.

www.schneider-electric.com

Discover Life is On

Powiązane zasoby:

 

·                     Blog Schneider Electric na temat centrów danych: Zalety technologii edge computing

·                     Dokument techniczny: Dlaczego przetwarzanie danych w chmurze wymaga nas do przemyślenia kwestii przetwarzania danych na krawędzi sieci

 

Hashtagi: #innovationateverylevel #micro #datacenter #edgecomputing #IoT #lifeisonRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »