Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

CrossFit dla początkujących

CrossFit dla początkujących
Zobacz więcej zdjęć »
Jedni lubią się ruszać, drudzy nieco mniej. Tak właściwie to nikogo nie da się na siłę zmusić do regularnych ćwiczeń. Chodzenie na siłownię bywa albo zbyt męczące, albo zbyt monotonne. Czy jest coś pośredniego pomiędzy lekkim wysiłkiem w stylu aerobic, a kulturystycznym treningiem siłowym? Tak, jest

 
Tak, jest to CrossFit.

Ćwiczenia CrossFit dla początkujących są naprawdę różnorodne. Dzięki nim trenujemy jednocześnie wiele partii mięśniowych, przyczyniając się do całościowego i harmonijnego rozwoju. Jeśli chcemy zacząć z mocnym akcentem, to dobrym wyjściem będzie zastosowanie ćwiczenia, która opiera się na przysiadzie z tak zwaną "jednosekundową pauzą". Najważniejsze jest to, że tych 1 sekundowych pauz może być tyle, ile zechcemy. Dzięki temu regulujemy sobie natężenie ćwiczenia. Ważne aby w tym rodzaju ćwiczeń skupić się na zgięciu nogi od samego dołu, podczas gdy druga noga będzie cały czas na wyproście.

Nie bez znaczenia jest suplementacja. Powinniśmy dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Przy wytężonym wysiłku nasze ciało musi otrzymywać dodatkowe zastrzyki energii. Możemy je dostarczać za pomocą specjalnych odżywek przedtreningowych, których składnikiem czynnym są takie substancje, jak beta alanina czy kofeina.

Wszystko odbywa się przy udziale wstawek izometrycznych. Liczba takich pomocy wpływa z pewnością na intensywność danego ćwiczenia. Jest to tylko jedno z wielu dostępnych ćwiczeń, z których możemy skorzystać, jeśli naprawdę zależy nam na poprawie kondycji i naszego wyglądu. CrossFit może być całkiem fajną opcją dla osób początkujących, jednak bardziej zaawansowane ćwiczenia mogą niekiedy prowadzić do kontuzji - dlatego ważne jest, aby umieć zachować zdrowy rozsądek. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD
http://kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »