Technologie » Internet

Cyberprzestępcy testują złośliwe oprogramowanie

Cyberprzestępcy testują złośliwe oprogramowanie
Zobacz więcej zdjęć »
Laboratorium PandaLabs alarmuje: cyberprzestępcy szukają nie tylko nowych, skutecznych narzędzi do tworzenia i rozprzestrzeniania złośliwego kodu, ale również metod testowania ich odporności na działanie rozwiązań ochronnych.

Śledztwo przeprowadzone przez laboratorium PandaLabs, które specjalizuje się w analizie i wykrywaniu złośliwego oprogramowania wykazało, że cyberprzestępcy współpracują ze sobą na różnego rodzaju forach i witrynach w celu opracowania narzędzi testujących. Symulują one skanowanie przeprowadzane przez wiodące systemy zabezpieczeń, dzięki czemu hakerzy jeszcze zanim rozpoczną dystrybucję swoich produktów mogą sprawdzić, czy będzie można je wykryć.

Narzędzia te bardzo przypominają legalne rozwiązanie Virus Tool opracowane przez firmę Hispasec. Co znamienne, zwiększone zainteresowanie tego rodzaju narzędziami zbiegło się z usunięciem opcji “do not distribute the sample” z narzędzia Virus Total. Opcja ta umożliwiała skanowanie plików bez przesyłania próbek do firm zajmujących się tworzeniem zabezpieczeń.  
Ponadto narzędzia tego typu stanowią kolejny przykład dynamiki rozwoju nowego złośliwego oprogramowania. Obecnie cyberprzestępcy nie dążą już do zdobycia rozgłosu, lecz chcą działać niezauważeni. Z tego właśnie powodu chcą przetestować własne produkty, jeszcze zanim rozpoczną ich rozpowszechnianie. W ten sposób mogą się przekonać, czy zostaną one wykryte przez systemy zabezpieczeń. „Nawet jeśli złośliwe programy zostaną wykryte przez jedną lub dwie firmy, ich dystrybucja w dalszym ciągu będzie miała sens, ponieważ ofiarą padną użytkownicy korzystający z innych technologii zabezpieczeń” – wyjaśnia Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa Panda Security w Polsce.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na blogu PandaLabs pod adresem: http://pandalabs.pandasecurity.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Panda Security
http://www.pspolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »