Kultura, sztuka » Kultura

Cykl wystaw młodych artystów w Centrum Praskim Koneser

Cykl wystaw młodych artystów w Centrum Praskim Koneser
Zobacz więcej zdjęć »
„Umowa o dzieło” to wakacyjny cykl wystaw artystów i artystek z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odbywa się on co środę w godzinach 14-20, aż do końca sierpnia, a wstęp do autorskiej strefy studentów stołecznej ASP jest bezpłatny.

„Umowa o dzieło” to autorska przestrzeń Konesera i Akademii Sztuk Pięknych do wystawiania i sprzedaży sztuki. Do końca sierpnia w każdą środę można podziwiać twórczość zdolnych artystów oraz nabywać ich dzieła. – Każdy może bezpłatnie wejść do strefy i obejrzeć prezentowane obiekty, choć zachęcamy do ich kupowania. Jest to dobra okazja by wesprzeć młode artystki i artystów, a zarazem poznać lepiej spektrum ich twórczych zainteresowań i estetyki. W najbliższych tygodniach w wydarzeniu wezmą udział takie autorki i autorzy jak Zofia Klamka, Patrycja Serweta, Katarzyna Szyszko, Aleksandra Pawłowska, Michał Półbrat, Juliana Lenssinck, Stefan Buczek i Aneta Kilińska -  mówi Beata Gierszewska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Centrum Praskie Koneser podczas tegorocznego lata zaprasza również do strefy oraz galerii „Dom ze sztuką”. Przez cały tydzień organizowane są tu wystawy, rozmowy i czytanie bajek dla dzieci. Podczas wydarzeń artyści zachęcają odwiedzających do wspólnego malowania obrazów na przygotowanym specjalnie do tego podobraziu. Każdy może namalować fragment dzieła, które na koniec tygodnia zostanie dokończone przez artystę. Obrazy powstałe w ten sposób będą pamiątką wydarzenia Lato Konesera i wystawione w Strefie Zewnętrznej Domu Ze Sztuką w dniach 30-31 sierpnia – podkreśla Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjny Centrum Praskiego Koneser. W tej strefie twórcy malują i tworzą na żywo, sprzedają swoje dzieła, a niektórzy rysują karykatury lub portrety na życzenie odwiedzających. W Galerii Dom Ze Sztuką dostępna jest również stała ekspozycja obrazów artystów, którzy przekazali swoje dzieła na cel charytatywny, czynna w godzinach 11-20 – dodaje Monika Piwońska.

Od 11 lipca w Koneserze można także zobaczyć wystawę „Laboratorium Rzeźby”. Na 1400 m² prezentowanych jest ponad dwieście prac kilkunastu polskich twórców, m.in. Oskara Zięty i Adama Bakalarza. W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających są pokazy filmów i materiałów prezentujących autorów oraz ich dzieła. Wydarzenie ma charakter otwarty, niebiletowany. Oprócz tego, na terenie kompleksu w Leonarda Art Gallery, można podziwiać prace wielu malarzy, rzeźbiarzy i grafików. Galeria współpracuje z tak uznanymi nazwiskami jak Józef Wilkoń, Andrzej Mierzejewski, Andrzej Dudziński, Andrzej Cisowski, Antoni Fałat, Sylwester Ambroziak, Józek Nowak, Stanisław Młodożeniec i inni.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach podczas Lata Konesera są dostępne na stronie: www.koneser.eu oraz w na Facebooku:

Umowa o dzieło:

https://www.facebook.com/events/258366452130446/

Strefa Dom ze Sztuką:

https://www.facebook.com/events/921450904932860/

Laboratorium Rzeźby: https://www.facebook.com/events/745867946181452/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »