Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Czarną owcą być – sztuka bycia sobą

Czarną owcą być – sztuka bycia sobą
Zobacz więcej zdjęć »
Co pojawia się w Twojej głowie, gdy słyszysz określenie ,,czarna owca’’? I co przysłowiowa czarna owca ma wspólnego z byciem sobą? Marka wina Le Grand Noir postanowiła przyjrzeć się bliżej odczuciu Polaków na ten temat.

Z badania przeprowadzonego w 2019 roku wynika, że większość ankietowanych zdecydowałaby się na realizację swojego celu, nawet jeśli konsekwencją tego miałoby być zostanie czarną owcą.

Bycie czarną owcą kojarzy się głównie z byciem kimś odmiennym, niepasującym do grupy. Już w XIII w. na to miano zasłużyli sobie francuscy separatyści należący do ruchu religijnego zwanego katarami. Mimo, iż okrzyknięto ich ,,czarnymi owcami chrześcijaństwa’’ to głoszone przez nich poglądy wcale nie były złe. Wzywali m.in. do zapewnienia równość kobiet i mężczyzn, ubóstwa kleru oraz pozbycia się bogactw przez biskupów i arcybiskupów. Nie bali się grożącego im niebezpieczeństwa oraz byli wierni swoim poglądom. Czarnymi owcami nazwani zostali ze względu na czarne opończe, które nosili. Na terenach, na których działali, obecnie uprawiane jest wino Le Grand Noir, a jego twórcy, Robert Joseph i Hugh Ryman, nazywani są właśnie ,,czarnymi owcami’’ świata winiarskiego.

Być jak katarowie.

Marka wina Le Grand Noir przeprowadziła badania1, w których zapytała Polaków m. in. o to, co według nich oznacza określenie „bycie sobą”? Najczęściej udzielaną odpowiedzią było „Być takim jakim się jest naprawdę”. Wszyscy wiemy, że często nie jest to łatwe. Wymaga od nas dużej determinacji i parcia naprzód pomimo często przykrych słów płynących od naszego otoczenia. Nieraz wymaga to od nas aktów odwagi, wyłamania się z grupy.

Inny niż wszyscy.

Czy jest ktoś kto nigdy nie czuł się inny, niezrozumiany? Taka właśnie jest czarna owca. Wśród Polaków pojęcie to odbierane jest głównie negatywnie. Wypowiedziało się tak aż 76% respondentów. Jednak aż 26 % wypowiadających się w ten sposób ludzi widzi w tym wynik ich przyzwyczajenia, bo tak się zwykło mówić. Bycie czarną owcą to często brak zrozumienia, ale też podążanie wytrwale wytyczoną przez siebie ścieżką. W odpowiedzi na stwierdzenie ,,Bycie czarną owcą…’’, aż 57% Polaków wybrało odpowiedź ,,życie według własnych zasad’’. Wyniki przeprowadzonego badania pokazują nam, że pojęcie ,,bycie sobą’’ jest dla badanych niejednoznaczne i bardzo pojemne.

Niekonwencjonalne połączenie.

Na pierwszy rzut oka, bycie sobą i bycie czarną owcą nie ma zbyt dużo cech wspólnych, lecz prawda jest jednak inna. Na pytanie: "Czy gdybyś mógł zrealizować swój cel, ale w konsekwencji został nazwany czarną owcą, zdecydowałbyś się na to", aż 53% badanych wypowiedziało się pozytywnie. Za główny punkt wspólny ,,bycia sobą’’ i ,,bycia czarną owcą’’ uznano niezrozumienie przez innych (73%), ale może to być naszym motorem napędowym by ,,iść pod prąd’’, realizować swoje marzenia. To właśnie rozumiemy pod pojęciem bycia sobą.I takie jest właśnie wino Le Grand Noir. Na tle innych win zachwyca swoim innowacyjnym podejściem do tematu produkcji wina, dając nam zupełnie nowe doznania smakowe. W swojej ofercie ma wina w różnych wariantach szczepowych, jak i smakowych. Są to takie wina jak: Chardonnay, Sauvignon Blanc, Moscato, Merlot, Viognier i wiele innych. Nawet najbardziej wymagający smakosz tego trunku znajdzie coś dla siebie.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominika.kac

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »