Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Czekamy na lekarza zbyt długo

Czekamy na lekarza zbyt długo
Zobacz więcej zdjęć »
2,5 miesiąca – tyle wynosi zdaniem fundacji Watch Health Care, średni czas oczekiwania na świadczenia zdrowotne w Polsce. - To o wiele za długo – komentuje Jakub Czarzasty, prezes Ratalnie.com – Pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy, a także np. rehabilitacji, nie mogą czekać tyle czasu.

Najgorsza sytuacja panuje w zakresie ortopedii i traumatologii ruchu. Tutaj kolejki do specjalisty wynoszą średnio 12 miesięcy. Prawie 5 miesięcy zajmuje dostanie się do okulisty czy endokrynologa. Około 4 miesięcy - do laryngologa i kardiologa. 3,5 miesiąca czekać muszą średnio pacjenci geriatrii oraz oczekujący na rehabilitację medyczną. - Nie potrzeba ogromnej wiedzy medycznej by wiedzieć, że opóźnienia tego typu mogą być groźne dla pacjentów - mówi Jakub Czarzasty.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Co ciekawe, jak wynika z międzynarodowego raportu Euro Health Consumer Index 2012 Report, nie istnieje związek pomiędzy czasem oczekiwania a pieniędzmi przeznaczanymi na służbę zdrowia. Bardzo słabo wypadają pod tym względem również niektóre znakomicie finansowane systemy zdrowotne, takie jak szwedzki. Czas oczekiwania na usługi medyczne wynika najwyraźniej z warunków mentalnych, w jakich funkcjonują biurokracja i personel medyczny w danym kraju - konkludują badacze.

Pewnym pocieszeniem może być fakt, że w Polsce w kilku dziedzinach medycyny udało się w ubiegłym roku skrócić przeciętny czas oczekiwania na zabieg. Kolejki do urologa skróciły się z 3,6 do 1,5 miesiąca. Do chirurga naczyniowego zmalały z 4,1 do 2,4 miesiąca, a do laryngologa dziecięcego zmniejszyły się z 3,8 do 2,2 miesiąca. To jednak nadal długo. Z punktu widzenia pacjenta, rozwiązania są dwa. Albo cierpliwie czekać albo leczyć się prywatnie, co jest - jak przekonuje Jakub Czarzasty - coraz tańsze dzięki dostępnym od jakiegoś czasu na rynku rozwiązaniu jakim są MediRaty, czyli rozłożenie kosztów zabiegu medycznego na raty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Juicy Marketing

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »