Dom » Wnętrza

Czerń i biel - klasyka czy awangarda?

Czerń i biel - klasyka czy awangarda?
Zobacz więcej zdjęć »
Valvex, polski producent armatury instalacyjnej i sanitarnej, zaprezentował nową wersję kolorystyczną znanej linii baterii Vegane - kolekcję Bianco e Nero. Kolory kolekcji – biel i czerń – nawiązują do aktualnych trendów obowiązujących w sezonie wiosna-lato 2010.

Najnowsza kolekcja Vegane Bianco e Nero firmy Valvex to seria baterii łazienkowych i kuchennych w kolorze bieli i czerni.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Delikatna, płynna linia baterii oraz satynowe wykończenie w czerni, powoduje, że armatura ta odbierana jest raczej jako elegancka biżuteria aniżeli zwykła armatura" - oceniła kolekcję architekt wnętrz, Anna Szkiela. „Jej prosta forma, umożliwia zastosowanie nie tylko we wnętrzach stylizowanych, ale również świetnie odnajdzie się w pomieszczeniach o minimalistycznym charakterze".

Architekci wnętrz, Agnieszka Augustynowicz oraz zespół Anna Szkiela i Marcin Pieńkowski specjalnie dla Valvex stworzyli swoje autorskie aranżacje wnętrz łazienkowych inspirowanych bielą i czernią kolekcji Vegane Bianco e Nero.

Seria Vegane znana jest już projektantom i konsumentom, jednak teraz nowa faktura i nowe kolory jeszcze bardziej podkreśliły proste i geometryczne kształty baterii. „Nowe powłoki potęgują wrażenie smukłości i nadają bardziej wertykalną linię armaturze, która jest czysto geometrycznym zestawieniem walców" - zauważa architekt wnętrz, Agnieszka Augustynowicz. Linia Vegane Bianco e Nero według niej „jest konsekwentną kontynuacją serii Vegane, a jednocześnie jej nowoczesną interpretacją".

Biel i czerń

Biel i czerń to kolory, które są uniwersalne i ponadczasowe. Od lat są niezmiennie obecne zarówno w modzie, jak i we wnętrzach, co jakiś czas wysuwając się na pierwszy plan jako jeden z wiodących trendów. „Czerń i biel, to czyste barwy, które idealnie harmonizują z nowoczesnym wzornictwem" - podkreśla Agnieszka Augustynowicz. Biel i czerń sprawdzają się w zestawieniach klasycznych, ale także w nowoczesnych, awangardowych.

Swoista neutralność tych kolorów pozwala w interesujący sposób łączyć je z innymi barwami. Daje to bardzo ciekawe efekty we wnętrzach. „Biel i czerń to najbardziej klasyczne i eleganckie zestawienie kolorystyczne. Moda na kolory przychodzi i odchodzi. A ten zestaw jest ponadczasowy. Może dlatego projektanci wciąż tak chętnie po nie sięgają, ożywiając tylko akcentami w postaci innych kolorów, materiałów i wykończeń" - mówi Anna Szkiela.

Kolekcja Vegane Bianco e Nero:

  • Baterie umywalkowe wysokie, kolor: biały, czarny; cena: 431 pln
  • Baterie umywalkowe niskie, kolor: biały, czarny; cena: 356 pln
  • Baterie wannowe, kolor: biały, czarny; cena: 531 pln
  • Baterie natryskowe, kolor: biały, czarny; cena: 473 pln
  • Baterie bidetowe, kolor: biały, czarny; cena: 378 pln
  • Baterie kuchenne z wyciąganym natryskiem, kolor: biały, czarny; cena: 339 pln


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tyskacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »