Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Czerwiec w Centrum Praskim Koneser. Mnóstwo ekscytujących wydarzeń i atrakcji na warszawskiej Pradze

Czerwiec w Centrum Praskim Koneser zapowiada się niezwykle intensywnie. W harmonogramie znajduje się wiele fantastycznych wydarzeń – dla dorosłych, dzieci i rodzin. Od spektakli teatralnych, przez kreatywne warsztaty, po inspirujące spotkania z twórcami! Wstęp na większość z nich jest bezpłatny.

Czerwcowe dni w Centrum Praskim Koneser to mnóstwo propozycji dla najmłodszych. W wyjątkowej atmosferze placu Konesera odbędą się aż dwa spektakle Teatru Baj, które z pewnością wzbudzą zachwyt zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Pierwsze przedstawienie przeniesie widzów w świat bajki o Czerwonym Kapturku, wzbogaconej o wersję „a co by było gdyby?”. To nie tylko rozbudzi wyobraźnię dzieci, ale także da im szansę na aktywne uczestnictwo w rozwoju wydarzeń na scenie. Z kolei drugi spektakl skupia się na popularnej drewnianej postaci. Najmłodsi dowiedzą się kim tak naprawdę jest Pinokio. Marionetką? Chłopcem z drewna, który kłamie i rośnie mu od tego nos? A może zwykłym dzieckiem ciekawym świata? Tego można się dowiedzieć w dniach:

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

·       9.06 o godzinie 16.00 „Czerwony Kapturek (bajka myśliwska)”

·       22.06 o godzinie 17.00 „Pinokio”

Warsztaty dla dzieci i dorosłych

W restauracji Spółdzielnia.Koneser zaplanowano warsztaty dla dzieci pt. Mali Koneserzy Pizzy (8 i 22 czerwca). To doskonała okazja dla najmłodszych, aby nauczyć się tajników przygotowywania tego włoskiego specjału. Dla małych łasuchów przewidziano również czekoladowe warsztaty w Pijalni Czekolady Wedel, które odbędą się 8 czerwca w godzinach 10.00-11.00.

Natomiast dla tych, którzy pragną zanurzyć się w świat rękodzieła Freya Cafe & Deli organizuje Wieczór przy glinie i winie (13 i 14 czerwca), czyli warsztaty ceramiczne z pracownią Moja Siostra. Entuzjastów aktywności fizycznej i ruchu, Centrum Praskie Koneser serdecznie zaprasza na cykl pokazów i lekcji tańca Swing Step, które wystartują 30 czerwca i potrwają do końca wakacji!

Opowieści, literatura i sztuka

Nie lada gratką dla dorosłych będzie niezwykle inspirujący cykl – Festiwal Warsaw Storytellers. To seria letnich spotkań z tymi, którzy zmieniają miasto w opowieść. Od czerwca do sierpnia w Centrum Praskim Koneser zanurzymy się w kreatywnej energii Warszawy. Inauguracyjne wydarzenie z udziałem twórców jednego z najbardziej popularnych podcastów "Co ćpać po odwyku" zaplanowane jest na 29 czerwca na godzinę 18.00. Kolejne terminy to 6, 13, 20 lipca oraz 3 i 29 sierpnia. Na scenie Konesera pojawią się między innymi Jakub Żulczyk, Marta Markiewicz, Maciej Bilon Bilka, Mariusz Szczygieł, Wojtek Friedmann, Piotr Kędzierski, Olga Drenda, Bogna Świątkowska i Juliusz Strachota.

Atrakcji dla miłośników kultury w czerwcowym programie jest jednak znacznie więcej. Do 23 czerwca w Muzeum Sztuki Fantastycznej trwa III edycja wystawy „Sztuka Fantastyczna w Warszawie”. Na ekspozycji można podziwiać dzieła Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Dudy-Gracza czy Jacka Szynkarczuka. Większość prac jest po raz pierwszy prezentowana publicznie. Ciekawe propozycje dla koneserów sztuki przygotowała także Leonarda Art Gallery, gdzie do 9 czerwca można podziwiać twórczość Michała DEMENZA Węgrzyna pt. „Zgrzyt”. Odbędzie się tutaj też XXX Jubileuszowa Aukcja Charytatywna Stowarzyszenia Przymierze Rodzin oraz wydarzenie Stay Hard On The Board połączone z premierą filmu „Restart Skate Part” autorstwa Łukasza Bolka Dzido i Michała Rajewskiego.

Czerwcowy harmonogram Konesera uzupełniają takie atrakcje jak: targi polskich marek pt. Shop local! (8-9.06), włoski Festiwal Lambrusco w L’Osteria Pizza E Pasta (8-9.06 i 15-16.06), spotkanie podróżnicze z Oleną Bondarenko w Setki Powodów (13.06), koncert Armando Quattrone w L’Osteria Pizza E Pasta (21.06), Joga pod kominem z InviMed (22.06), Rodzinny Festiwal Zdrowia (23.06) oraz karaoke w restauracji Setki Powodów (29.06).

Centrum Praskie Koneser przez cały rok zaprasza do odkrywania wyjątkowej atmosfery Pragi-Północ. W ramach rozpoczynającego się Lata Konesera, zaplanowano wiele fantastycznych wydarzeń. Wstęp na większość z nich jest bezpłatny. To doskonały moment, by w magicznej przestrzeni zrewitalizowanego kompleksu kreatywnie spędzić wolny czas i cieszyć się bogatą ofertą kulturalną, gastronomiczną i usługową.

Więcej informacji o eventach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w wydarzeniach na Facebooku.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, ToTuart, Leonarda Art Gallery.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »