Gospodarka » Przemysł

„Człowiek z Energią” – prestiżowe tytuły przyznane

„Człowiek z Energią” – prestiżowe tytuły przyznane
Zobacz więcej zdjęć »
Osoby, których praca, idee i poglądy istotnie wpłynęły w ostatnich 10 latach na kształt polskiego sektora energetyczno-paliwowego i wytrzymują próbę czasu, uhonorowane.

Prestiżowe wyróżnienia „Człowiek z Energią”, przyznane przez Redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl oraz internautów, zostały wręczone podczas gali wieńczącej pierwszy dzień X Kongresu Nowego Przemysłu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kongres Nowego Przemysłu to organizowana od 10 lat konferencja poświęcona strategicznym zmianom zachodzącym w polskim sektorze energii. Celem Kongresu jest wspieranie pozytywnych inicjatyw i działań wpływających na zmiany w sektorze energetycznym, gazowym i paliwowym. 

X Kongres Nowego Przemysłu odbył się w dniach 16-17 października 2013 r. w Warszawie.

Pierwszego dnia X Kongresu Nowego Przemysłu odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień „Człowiek z Energią”. Redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl uhonorowały osoby, których praca, idee i poglądy istotnie wpłynęły w ostatnich 10 latach na kształt polskiego sektora energetyczno-paliwowego i wytrzymują próbę czasu.

– Dotychczas wręczaliśmy Nowe Impulsy, czyli nagrody dla osób, które w mijającym roku miały znaczący wpływ na rozwój sektora, które nadawały mu ów nowy impuls. Jubileusze to dobra okazja do podsumowań. Uznaliśmy więc, że podczas X Kongresu Nowego Przemysłu wskażemy osoby, które naszym zdaniem, wspartym głosami środowiska, pozostawiły trwały ślad i wpłynęły na kształt polskiego sektora energii – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizatora Kongresu Nowego Przemysłu, wydawca wielu tytułów prasy specjalistycznej m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl. – Dodam, że w głosowaniu internetowym oddano ponad 3 600 głosów.

Laureaci wyróżnień „Człowiek z Energią”:

Jan Chadam, prezes Gaz-Systemu.

Zarządzana przez niego od 2009 r. spółka przyczyniła się do skoku w rozwoju infrastruktury gazowej w Polsce, co owocuje wzrostem bezpieczeństwa energetycznego państwa.

W ostatnich trzech latach Gaz-System zakończył budowę gazociągu Włocławek-Gdynia oraz tłoczni gazu w Goleniowie i Jarosławiu. Firma uruchomiła również nowe, polsko-czeskie połączenie. Gaz-System aktywnie uczestniczy w tworzeniu zintegrowanej sieci gazociągów w Europie Środkowej oraz wpływa na kształtowanie się europejskiego sektora gazowego, jednocześnie dbając o to, aby w finansowaniu wielomiliardowych inwestycji wykorzystać fundusze Unii Europejskiej.

Mirosław Dobrut, prezes Izby Gospodarczej Gazownictwa.

Od ponad 20 lat związany z sektorem gazowym w Polsce. Karierę zawodową rozpoczął w Pomorskim Okręgowym Zakładzie Gazownictwa w Gdańsku. W latach 2003-05 pracował w Izbie Gospodarczej Gazownictwa na stanowisku dyrektora, a następnie prezesa zarządu. Od 2008 roku był zatrudniony w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie na stanowisku wiceprezesa ds. gazownictwa i handlu. Od 2009 roku jest prezesem EuRoPol Gazu.

Aktywnie uczestniczył w pracach na rzecz stworzenia Prawa Gazowego. Odegrał także bardzo ważną rolę w rozwiązaniu sporu gazowego z Rosją, czego efektem była nowa umowa gazowa między rządami Polski i Rosji. Współtwórca docenianej przez środowisko za swą aktywność Izby Gospodarczej Gazownictwa, skupiającej ponad 150 firm sektora gazowniczego w Polsce.

Grzegorz Górski, prezes GDF SUEZ Energia Polska i członek zarządu GDF Suez Energy Europe.

Od lat wskazuje na potrzebę głębokiej restrukturyzacji polskiego sektora elektroenergetycznego, zabiera głos w najważniejszych kwestiach. Jego odważnie formułowane, oparte na twardych ekonomicznych podstawach, poglądy często inspirują innych uczestników publicznej debaty o polskiej energetyce.

Elektrownia Połaniec, należąca do grupy GDF Suez, jest jedną z najbardziej efektywnych polskich elektrowni. W czerwcu br. otwarto tu tzw. Zielony Blok o mocy 205 MW – największą na świecie jednostkę energetyczną opalaną w 100 proc. biomasą.

Aleksander Grad, prezes PGE EJ 1, w latach 2007-2011 minister Skarbu Państwa.

Uruchomił procesy, które przynoszą dziś pozytywne skutki. Doprowadził do sukcesu ofert publicznych na Giełdzie Papierów Wartościowych, m.in. TAURONU, PGE, Lubelskiego Węgla Bogdanka, Grupy Azoty i JSW. Dzięki temu największe firmy energetyczno-paliwowe zarządzane są według zasad konkurencyjnych, co idzie w parze z tendencją do liberalizacji rynku. Państwo nie straciło przy tym wpływu na kształt sektora.

Promował ideę Akcjonariatu Obywatelskiego, czyli programu zachęcającego inwestorów indywidualnych do inwestowania na giełdzie i poszerzania wiedzy na temat rynku kapitałowego. Za jego kadencji padł rekord: w 2010 r. wartość sprywatyzowanego majątku sięgnęła 30 mld zł. Oceniany jako najlepszy minister skarbu w liczącej ponad 20 lat historii przekształceń własnościowych w Polsce. Obecnie prezes PGE EJ 1, odpowiadający za przygotowania i budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Jan Kurp, prezes Południowego Koncernu Energetycznego w latach 2000-2010, były prezes Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie.

Jeden z pierwszych zwolenników konsolidacji sektora elektroenergetycznego (z jego inicjatywy powstał PKE) oraz łączenia elektrowni i kopalń w jednej grupie. Zdecydowany i konsekwentny inicjator inwestycji (nowoczesny blok 460 MW w Elektrowni Łagisza) – kilka lat temu wzbudzającej wątpliwości, dziś ocenianej jako biznesowo trafna. Osoba ciesząca się dużym poważaniem w branży.

Dariusz Lubera, prezes TAURON Polska Energia od 2008 roku, prezes Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej w latach 1998-2008http://www.wnp.pl/konferencje/2124.html

###

Informacje o Grupie PTWP SA:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl oraz serwis gieldarolna.pl.

W kwietniu br. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.

Zapraszamy na stronę www.ptwp.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grupa PTWP SA
http://ptwp.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »