Firma » Biznes

Czwarta, rekordowa edycja Open Eyes Economy Summit w Krakowie

3000 uczestników i 200 mówców z 6 kontynentów spotkało się w Krakowie! Międzynarodowy kongres ekonomii wartości – Open Eyes Economy Summit 2019 dobiegł końca, zostawiając po sobie nie tylko ważne odpowiedzi na nurtujące pytania, ale przede wszystkim idealistów, którzy pragną zmieniać świat na lepsze

Dwa dni wypełnione konstruktywnymi rozmowami, wymianą myśli, doświadczeń oraz inspirujących spotkań z ludźmi otwartymi na dialog i siebie nawzajem. W Centrum Kongresowym ICE Kraków wybitni specjaliści w różnych dziedzin, debatowali na tematy nurtujące współczesne społeczeństwa, takie jak zmiany klimatyczne, overtourism, technologia, odpowiedzialność w branży tekstylnej, rynek pracy czy wartości społeczne. Rozmowy toczyły się w czterech blokach tematycznych: FIRMA-IDEA, MARKA – KULTURA, MIASTO-IDEA oraz ŁAD MIĘDZYNARODOWY.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

– Chcę uczynić przesłaniem zdaniem, które przypomniał arcybiskup Grzegorz Ryś, a którego autorem jest ks. Józef Tischner – „Solidarność jest możliwa tylko między ludźmi sumienia”. To jest spojrzenie na problem znaczenia wartości w innym kontekście, niż ten o którym my normalnie dyskutujemy. Bo my dyskutujemy o czymś, co jest bardziej zbiorowe, bo jest związane z działalnością gospodarczą. Tu mamy odniesienie do osoby, bardziej indywidualne, bardziej własne, osobiste. Ale wydaje mi się, że trzeba to związać, czyli pokazać, że my potrzebujemy dla ekonomii wartości solidarności w rozwoju, ale jeśli ta solidarność ma się stawać, to jest możliwa pomiędzy ludźmi sumienia. Ludźmi, którzy etyczny wymiar swojego działania, traktują za równie ważny, jak każdy inny. – mówił o ekonomii wartości prof. Jerzy Hausner, Przewodniczący Rady Programowej OEES.

Uroczystemu otwarciu kongresu towarzyszyło płomienne wystąpienie Alberto Acosty – byłego Ministra Energetyki i Górnictwa Ekwadoru – który swoimi działaniami na rzecz Parku Narodowego Yasuní, nie tylko w swoim kraju, ale i na całym świecie, stał się symbolem walki w obronie natury. Sesji inaugurującej towarzyszyły również przemówienia Nancy Githaiga z WWF Kenia oraz prof. Andreas Novy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu. Na scenie pojawił się również David Throsby pytając przewrotnie, czy ekonomia jest w stanie powiedzieć nam coś użytecznego?

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się sesje Wartości i ich językowych reprezentacjach w perswazji publicznej prof. Jerzego Bralczyka, Czy chciwość jest dobra? Szymona Hołowni oraz Trójgłos o Trójmieście z udziałem Prezydentów Sopotu, Gdyni oraz Prezydent Gdańska, moderowana przez Mateusza Zmyślonego. Podczas kongresu odbyły się również konfrontacje w tzw. battle point’ach, gdzie zażartą dyskusję prowadzili m.in. Aleksander Smolar, Ludwik Dorn Bartłomiej Sienkiewicz, Krzysztof Łapiński, ks. Adam Boniecki oraz prof. Magdalena Środa.

Podczas tegorocznej edycji OEES organizatorzy zaprezentowali kolejne publikacje wydawnictwa OEES – Open Eyes Book 4 oraz Open Eyes Magazine 4. Każdy z uczestników otrzymał również zestaw idealisty, który składał się z certyfikowanej koszulki z napisem „IDEALISTKA” lub „IDEALISTA”, torby z bawełny Fairtrade oraz bidonu wyprodukowanego na bazie trzciny cukrowej.

– Open Eyes Economy Summit to wielki wir – jak powiedział jeden z naszych uczestników. Wir, który wciąga, angażuje i naprawdę coś zmienia. W fascynujący sposób mieszają się w nim tysiące myślących ludzi z wszelkich możliwych środowisk, branż i dyscyplin. – podsumował Mateusz Zmyślony, Dyrektor Kreatywny OEES. 

Oprócz szczytu co roku odbywa się Open Eyes Festival, czyli projekty artystyczne organizowane wokół kongresu. W ramach tegorocznej edycji były to między innymi: wystawa „Wiesław Dymny Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz”, spektakl pt. „Dymny” w reżyserii Krzysztofa Materny, sesja pt. Artysta zmienia świat – Maurycy Gomulicki, której towarzyszyła prezentacja prac artysty, wystawa „Przestrzeń dla sztuki” Ryszarda Otręby oraz projekcja filmu „Klątwa Obfitości” połączona za spotkaniem z Ewą Ewart i Alberto Acostą.

 

Gospodarzem czwartej edycji OEES jest Miasto Kraków, a Partnerem Głównym Województwo Małopolskie. Głównymi patronami medialnymi wydarzenia są: „Dziennik Gazeta Prawna”, Interia.pl i RMF FM.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Eyes Economy Summit 4
http://oees.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »