Rozrywka i wypoczynek » Sport

Czy bieganie jest przereklamowane?

Czy bieganie jest przereklamowane?
Zobacz więcej zdjęć »
Od kilku lat panuje moda na zdrowy tryb życia i bardzo się wszyscy z tego cieszymy, ale czy zauważyliście tę nagonkę na bieganie? Tutaj czas poruszyć ten temat, czy bieganie rzeczywiście jest takie pożyteczne.

W rozpatrzeniu tego problemu z pewnością pomogą nam argumenty przemawiające za bieganiem:

Bieganie jest wygodne, ponieważ można biegać wszędzie

Możemy biegać w parku, lesie, a nawet w domu, ale do tego potrzeba jest odpowiednia bieżnia. Miłośnicy biegania trenują, w każdej wolnej chwili.

Podczas biegania modelujemy sylwetkę

Jeśli chcemy, aby nasze ciało było jędrne i smukłe wystarczy po prostu dużo biegać. Dzięki regularnym treningom będziemy wyglądać  świetnie.

Ten sport pozwala odreagować stres

Stres towarzyszy nam codziennie. Nie ma dnia bez nerwowych sytuacji. Jeśli chcemy pozbyć się negatywnych skutków stresu zacznijmy uprawiać jakiś sport. Bieganie pozwala nam zapomnieć o różnych problemach i rozluźnia spięte mięśnie. 

Poprawiamy własne samopoczucie

Podczas każdego dużego wysiłku fizycznego nasz organizm wytwarza hormony szczęścia, czyli endorfiny, które mają zbawienny wpływ na nasze pozytywne samopoczucie. Dzięki uprawianiu sportu czujemy się zdrowsi i jesteśmy bardziej zadowoleni z życia.

Poprawiamy zdrowie i kondycję fizyczną

Regularne treningi poprawiają ogólną kondycję fizyczną oraz wzmacniają wydolność organizmu.

Podczas biegania mamy szansę poznać nowych ludzi

Wspólne pasje łączą ludzi. Najlepiej biegać z kimś, wtedy wzajemnie się motywujecie i wspieracie. Może warto dołączyć do jakiejś grupy biegowej i zapoznać się z nowymi ludźmi. Wtedy trening przyniesie jeszcze więcej korzyści.

Jak widać bieganie ma wiele plusów, jednak nigdy nie może być zbyt różowo. Wszyscy mówią o tym, że bieganie jest fajne, zdrowe, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nie dla wszystkich jest ono wskazane. Istnieje wiele przeciwwskazań zdrowotnych, do nich należą np. otyłość lub zbyt duża nadwaga, ponieważ te czynniki bardzo obciążają stawy, choroby takie jak astma, choroby serca, osoby zmagające się z problemami laryngologicznymi, czy schorzeniami kręgosłupa.

Zanim zaczniemy regularnie biegać zadbajmy o własne bezpieczeństwo i zapytajmy swojego lekarza, czy nie widzi żadnych przeciwwskazań do uprawiania przez nas tego typu sportu. Jeśli lekarz nie zauważył przeszkód, zacznijmy biegać jeszcze dziś, ale z zachowaniem umiaru i zdrowego rozsądku. Bieganie może przynieść mnóstwo korzyści jeśli tylko podczas uprawiania tego sportu włączymy myślenie.

A Ty co myślisz o bieganiu?Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lenka21

Komentarze (1)

  • avatar
    ~kieksz 2015-08-13 14:23:27

    Nie tylko nadwaga, ale też wiele innych czynników ma wpływ na to, czy możemy biegać. Poza tym... ostatnio panuje moda na bieganie, ludzie prześcigają się w publikacjach swoich wyczynów z endo(cho)monto, zwiększają dystanse, rejestrują się na maratony, są wyżylowani do granic możliwości. Nikt tylko nie powie komuś takiemu, że w czasie maratonu przejdzie kilkanaście mikrozawałów. Biegaj - schudniesz. Szkoda tylko, że zniszczysz sobie stawy, które powyginałeś przez nadwagę.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »