Firma » Biznes

Data System Group rozwija skrzydła

Do 10 mln zł wzrosły przychody Data System Group w 2010 r. Zarząd spółki, która w 2012 r. zamierza zadebiutować na rynku publicznym, zapowiada że mimo spowolnienia w branży zamierza utrzymać dynamikę sprzedaży.

Do wzrostu przychodów przyczyniły się głównie obroty generowane z podstawowej działalności DSG jaką jest DS Locate (monitoring i lokalizacja pojazdów w czasie rzeczywistym), które wzrosły rok roku o 20%. Marża została na zbliżonym poziomie jak w roku 2009 i sięgnęła 17%. - W tym samym czasie baza klientów wzrosła o 19% co oznacza utrzymanie przychodowości z klienta na tym samym poziomie, pomimo silnej presji rynku do większych rabatów i zniżek. DSG zawdzięcza to silnej polityce utrzymania cen na określonym poziomie dochodowości,  oferując w zamian raczej dodatkowe usługi niż obniżki cen- tłumaczy Tomasz Waligóra, prezes Data System Group.

Wzrost przychodów ponad współczynnik inflacji został odnotowany także na pozostałych usługach świadczonych przez Data System Group, takich jak: Monitoring SIM (lokalizacja telefonów komórkowych), SmsSender (system hurtowego wysyłania i odbierania SMS’ów).

Wraz ze wzrostem sprzedaży poznańska spółka zwiększała zatrudnienie, które wzrosło w 2010 r. do 34  osób. Poziom rotacji pracowników pozostał na poziomie 8%. W bieżącym roku DSG nie planuje zatrudniać kolejnych osób, ale zlecać większą liczbę usług firmom zewnętrznym na zasadzie outsourcingu. – Już w tej chwili dla DSG pracuje ponad 100 osób. Efektywniejsze dla nas jest outsourcowanie usług niż zwiększanie zatrudnienia w firmie- tłumaczy prezes.

W 2010 r. do oferty usługi DS Locate zostały wprowadzone nowe produkty: m.in. BakTIR – system wykrywania otwarcia wlewu paliwa w pojeździe ciężarowym wraz z blokadą możliwości upuszczenia paliwa z baku pojazdu. Produkt m.in. będzie prezentowany na najbliższych targach CeBit w Hanowerze. Rozszerzone zostały również funkcjonalności aplikacji mapowej dostępnej przez przeglądarkę internetową, umożliwiające jeszcze większą kontrolę nad flotami pojazdów osobowych i ciężarowych.

Wśród potencjalnych zagrożeń w 2011 r. prezes wskazuje rosnące koszty pracownicze, a także koszy instalacji i serwisów, które rok do roku wzrosły o poziom większy niż inflacja. Da się zauważyć również wyraźne wzmocnienie konkurencji ze strony małych firm, oferujących usługi na niskim poziomie po cenach nie odzwierciedlających realnych kosztów obsługi kontraktów oraz wzrostów cen usług w dłuższej perspektywie czasowej. Usługi są oferowane bez wsparcia posprzedażowego i całodobowego serwisu, co w usługach świadczonych w czasie rzeczywistym 24 godziny na dobę jest kluczowym elementem oferty. -  Co najbardziej zaskakujące, często oferowane tanie rozwiązania oparte są o wizualizację na bazie nielicencjonowanych aplikacji mapowych firmy Google- podkreśla prezes. Mimo coraz trudniejszego rynku  DSG zamierza utrzymać dynamikę sprzedaży w 2011 r.  Zamierzamy rozszerzyć ofertę produktową, co przełoży się na przychody. Jesteśmy też w trakcie zaawansowanych rozmów, które powinny skutkować nowymi kontraktami być może jeszcze w bieżącym kwartale- zapowiada prezes.  

DSG cały czas kontynuuje, rozpoczęte w roku 2009 i 2010 innowacyjne projekty realizowane w ramach programu 8.1 (Innowacyjna Gospodarka). Są to: CallPay (system mikropłatności za pomocą telefonu komórkowego), MenCode (portal modowy dla mężczyzn z Ubieratorem 3D), TrafficInfo (usługa identyfikowania i informowania o korkach oraz utrudnieniach drogowych na terenie kraju w czasie rzeczywistym)

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………..

INFORMACJE O FIRMIE:

Firma powstała w 2003 r. Jest producentem oraz dostawcą zaawansowanych technologicznie rozwiązań bazujących na technologii GPS, GSM oraz infrastrukturze sieci komórkowych. Spółka specjalizuje się również w usługach informatycznych, dostarczając dedykowane, inteligentne aplikacje wykorzystujące lokalizacje, monitoring, GPS do zwiększania efektywności i upraszczania przebiegów procesów logistycznych w przedsiębiorstwach (oszczędzanie paliwa, lokalizacja aut, zarządzanie flotą, ochrona pojazdów,  komunikacja z naczepą,  transfer danych w roamingu, SMS Sender, lokalizacja osób). Rozwiązania Data System Group łączone są z wewnętrznymi systemami klienta, tworząc zintegrowane systemy logistyczne. Klientami poznańskiej firmy są m.in. Orlen Transport, PKP Cargo, PGF czy Polski Koncern Mięsny Duda.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Data System Group Sp. z o.o.
http://www.datasystem.pl/go.php/pl/data_system.html

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »