Społeczeństwo » Społeczeństwo
Dbajmy o pamięć swoją i naszych bliskich
W trakcie bezpłatnych spotkań uczestnicy poznają ćwiczenia wzmacniające pamięć oraz nauczą się radzić sobie z emocjami – złością, poczuciem winy, bezradnością i smutkiem towarzyszącym opiece nad osobami z zaburzeniami pamięci, w tym z chorobą Alzheimera.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Specjaliści wskazują, że jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń pamięci jest choroba Alzheimera. Szacuje się, że w Polsce cierpi na nią obecnie ponad 250 tysięcy osób i wraz z wydłużaniem się średniej długości życia zachorowalność na chorobę Alzheimera w kolejnych latach wzrośnie. Wiele osób starszych zbyt późno zgłasza się do lekarzy z trudnościami z pamięcią uważając, że „przecież w moim wieku to naturalne”. Nierzadko również członkowie rodziny bagatelizują objawy przypisując je naturalnemu procesowi starzenia się lub złośliwemu zachowaniu bliskiego. Z czasem choroba utrudnia codzienne funkcjonowanie i rodzi wiele pytań i wątpliwości. Jak się zachowywać? Co mówić? Gdzie szukać pomocy?
Podczas cyklu bezpłatnych spotkań eksperci min. z dziedziny geriatrii, psychologii i rehabilitacji podzielą się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak wspierać pamięć i jak radzić sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z zaburzeniami pamięci oraz chorobami wieku podeszłego. Uczestnicy będą mogli również skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji z psychologiem, podczas których udzieli on wsparcia i wskazówek do radzenia sobie z konkretnymi trudnymi sytuacjami.
„Pragniemy dzielić się z osobami starszymi naszą wiedzą i doświadczeniem we wspieraniu osób cierpiących na choroby wieku podeszłego i ich opiekunów. Wiele osób starszych zbyt późno zgłasza się do lekarzy z trudnościami z pamięcią uważając, że „przecież w moim wieku to naturalne”. Często osoby z najbliższego otoczenia również bagatelizują objawy przypisując je naturalnemu procesowi starzenia się. Widzimy potrzebę zwiększania świadomości osób starszych na temat przyczyn zaburzeń pamięci i wspierania osób doświadczających objawów” – mówi Karolina Jurga, Psycholog ds. osób starszych i Koordynatorka Programu.
Do udziału w spotkaniach Fundacja Medicover zaprasza osoby powyżej 60 roku życia z województwa mazowieckiego – w szczególności rodzinnych opiekunów osób starszych, cierpiących na zaburzenia pamięci (w tym chorobę Alzheimera), a także osoby, które bezpośrednio zmagają się z chorobą lub są zainteresowane tematyką zajęć.
Dzięki spotkaniom wiem, jak zachować się w trudnych sytuacjach. Jak zachęcić chorego do umiarkowanego wysiłku, by go nie zrazić i zniechęcić.
Spotkania są dla mnie pomocą, wsparciem i nadzieją, że nie jestem sama z moimi problemami.
Jestem zadowolony z merytorycznie wysokiego poziomu wykładów, z ciepłej i życzliwej atmosfery podczas spotkań.
Spotkania są dla mnie wskazówką, jak zachować się w relacji z chorymi, z którymi mam kontakt.
Wspólnie z uczestnikami Programu Fundacja Medicover tworzy Kartę Rekomendacji Dobrych Praktyk – pierwszy w Polsce zbiór doświadczeń i wskazówek na temat radzenia sobie w chorobie przygotowany przez osoby zmagające się z nią. Efektem działań jest również publikacja zawierająca rekomendacje specjalistów na co dzień pracujących z osobami starszymi niesamodzielnymi i ich opiekunami. Pragniemy, by był to zbiór praktycznych wskazówek możliwych do codziennego stosowania.
Spotkania odbywają się w Centrum Geriatrii i Leczenia Chorób Przewlekłych w Warszawie, ul. Nowolipie 18. Poprowadzą je min. dr Milena Słoń, specjalista geriatra i Konsultant Merytoryczny Programu oraz mgr Karolina Jurga, Psycholog i Koordynator Programu. Najbliższe spotkanie już 7 października.
Jak się zapisać?
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: 519 331 291 oraz mailowo: dbamopamiec@medicover.pl
Więcej informacji o programie oraz szczegółowy harmonogram spotkań na stornie www.medicover.pl w zakładce Fundacja Medicover / Dbam o pamięć
O Fundacji Medicover:
Fundacja Medicover, została powołana przez Grupę Medicover w poczuciu odpowiedzialności by wypełniać misję społeczną. Głównymi zadaniami statutowymi Fundacji są: szerzenie wiedzy na temat zdrowego i bezpiecznego trybu życia, propagowanie profilaktyki oraz prawidłowej diagnozy, kształtowanie społecznej świadomości o konieczności świadczenia profesjonalnych usług medycznych. W oparciu o wiedzę i doświadczenie z zakresu medycyny działalność skupiona jest na edukowaniu, wspieraniu społeczności lokalnych oraz tworzeniu programów, które w sposób pośredni lub bezpośredni przyczyniają się do polepszenia stanu zdrowia i świadomości społeczeństwa.
Nadesłał:
JBcomm
|
Komentarze (0)