Dom » Architektura

Deante wspiera Łódzką Okręgową Izbę Architektów

Deante wspiera Łódzką Okręgową Izbę Architektów
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Deante uczestniczyła w uroczystym otwarciu nowej siedziby Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów, które odbyło się 18 września. Ekspozycję z produktami marki można było obejrzeć w zabytkowej pętli tramwajowej przy ul. Północnej w Łodzi, zwanej „Przystankiem Architektury”.Izba prowadzi rewitalizację modernistycznej pętli tramwajowej w parku Staromiejskim, będącej jedną z najbardziej znanych łódzkich krańcówek. Pętla była ważnym węzłem komunikacyjnym w mieście – na Północnej tramwaje podmiejskie kończyły i rozpoczynały swoje trasy. Obecnie, wpisana do rejestru zabytków, krańcówka została zaadaptowana na siedzibę Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów. Do jej otwarcia włączyła się m.in. firma Deante, jedna z marek, które objęły opieką budynek „Przystanku Architektura”. W strefie Deante odwiedzający mogli obejrzeć produkty zaprojektowane specjalnie z okazji 25-lecia marki. Autorami jubileuszowych kolekcji są absolwenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

- Współpraca z Łódzką Okręgową Izbą Architektów to naturalna konsekwencja naszej działalności. Jesteśmy łódzką firmą, powstałą w 100% dzięki polskiemu kapitałowi, dlatego zależy nam na wspieraniu lokalnych inicjatyw, a szczególnie tych, które mają na celu poprawienie estetyki miasta. Cieszymy się, że zabytkowy budynek odzyskał blask, zyskując tym samym nową funkcję – mówi Anna Kowalska, Z-ca Dyr. Handlowego ds. Marketingu w firmie Deante.

Rewitalizacja jest wykonywana na potrzeby Regionalnego Centrum Architektury, mieszczącego między innymi siedzibę Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów. Charakterystyczna pętla odgrywa także rolę klubu architekta. Podczas otwarcia, na które przybyło liczne grono odwiedzających, można było obejrzeć zabytkowe tramwaje oraz występ muzykujących architektów.Deante to polska marka, która z powodzeniem funkcjonuje na rodzimym, jak i zagranicznych rynkach. W 2015 roku firma obchodzi jubileusz 25-lecia powstania. Szeroki wachlarz asortymentu obejmuje wyposażenie kuchenne, a w nim: baterie, zlewozmywaki granitowe, stalowe i ceramiczne oraz wyposażenie łazienkowe, zawierające zestawy i panele natryskowe, brodziki, kabiny, baterie oraz ceramikę. Firma dba o to, aby oferowane produkty wyróżniały się zarówno wysoką jakością, jak i ciekawym designem. Deante współpracuje z utytułowanymi projektantami i młodymi twórcami. Dzięki ich kreatywności powstają innowacyjne produkty nagradzane w licznych konkursach wzorniczych, takich np. jak: Top Design Award, PRODECO, Złote Ville.

Grupa Deante posiada nowoczesną fabrykę zlewozmywaków granitowych w Tomaszowie Mazowieckim, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rocznie ponad milion produktów Deante trafia do polskich mieszkań. Firma cieszy się opinią solidnego partnera biznesowego, co potwierdziły liczne tytuły: „Przedsiębiorstwo Fair Play”, „Gazele Biznesu” i „Solidny Partner”.


Deante www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX)


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »