Firma » Biznes

Dekpol Steel planuje dynamiczny rozwój

Dekpol Steel planuje dynamiczny rozwój
Zobacz więcej zdjęć »
Dekpol S.A. w ramach realizowanej strategii wydzielił produkcję osprzętów do maszyn budowlanych do spółki celowej Dekpol Steel Sp. z o.o. Celem jest dalszy dynamiczny rozwój tego obszaru działalności m.in. poprzez zwiększenie rozpoznawalności marki, rozszerzenie oferty handlowej, ekspansję.

Przeniesienie produkcji osprzętów do maszyn budowlanych do oddzielnego podmiotu jest potwierdzeniem realizacji strategii Zarządu Dekpol S.A. Wyodrębnianie działalności związane jest z dynamicznym wzrostem skali działania poszczególnych segmentów oraz osiągnięciu samodzielności pod względem operacyjnym i finansowym. Zapewni również dalszy dynamiczny rozwój spółki, przy jednoczesnym zwiększeniu przejrzystości organizacyjnej i finansowej w ramach Grupy Kapitałowej. Wdrożenie tej strategii zostało zainicjowane na początku 2019 roku kiedy jako pierwszy wydzielony został Departament Deweloperski.

W nowo powołanej spółce Dekpol Steel Sp. z o.o. funkcję Prezesa Zarządu objął Andrzej Kuchtyk, dotychczas odpowiadający za rozwój tego segmentu w ramach Dekpol S.A. Przed spółką stawiane są ambitne zadania zorientowane na szybkie zwiększenie działalności operacyjnej. – Naszym głównym celem jest dalszy dynamiczny rozwój sprzedaży. Dlatego będziemy koncentrować się na zwiększeniu rozpoznawalności marki Dekpol Steel. Rozbudujemy również struktury sprzedażowe na rynku polskim i zagranicznym. Chcemy także ze swoją ofertą na stałe wejść na rynek afrykański – podkreślił Andrzej Kuchtyk, Prezes Zarządu Dekpol Steel Sp. z o.o.

W planie jest również poszerzenie oferty handlowej. – Chcemy wprowadzić do sprzedaży nowe produkty do wyburzeń, recyklingu i przeładunku. Ofertę poszerzymy także m.in. o szybkozłącza do koparek i ładowarek. W roku 2020 rozpoczniemy również produkcję łyżek przedsiębiernych do koparek wydobywczych o masie własnej powyżej 300 ton  – dodał Andrzej Kuchtyk.

W ramach produkcji osprzętów do maszyn budowlanych Dekpol osiągnął pozycję lidera w naszym kraju. Obecnie wytwarza około 750 ton wyrobów gotowych miesięcznie. 95% produkcji eksportowana jest do ponad 20 krajów na świecie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.dekpol.pl
http://dekpol.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »