Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Depilatory laserowe do użytku domowego

Depilatory laserowe do użytku domowego
Zobacz więcej zdjęć »
Depilacja laserowa to świetna sprawa i jeśli nic nie stoi jej na przeszkodzie warto się na nią zdecydować nie po to by by raz na zawsze rozprawić się ze zbędnym owłosieniem porastającym nasze ciało. Umożliwiają to depilatory laserowe do użytku domowego.

Sama depilacja jest dziś wymogiem estetycznym, a nawet mówi się o niej w kontekście higieny toteż przypuszczać należy że obecne trendy będą się utrzymywać. Zgodnie z nimi kobiety depilują zbędne owłosienie niemal na całym ciele, natomiast panowie stale zwiększają „pole” depilacji poddając jej coraz to nowe części ciała i pozostając przy nowych nawykach.

Depilacja laserowa jest jednak drogim rozwiązaniem i nie każdy z nas chce wydawać na nią pieniądze. Wolimy oszczędzać i nie ma w tym nic dziwnego, tym bardziej że przecież najlepsza nawet kosmetyczka ani najlepszy lekarz nie dadzą nam gwarancji na to, że po paru latach od depilacji włoski nie odrosną. Mogą odrosnąć, bo tak jak całe nasze ciało, wszystkie narządy i tkanki, tak i mieszki włosowe mają zdolność do regeneracji i nawet one mogą się zregenerować. Co więc zrobić by ograniczyć koszta a mimo to poddać się depilacji laserowej? Zainwestować we własny depilator.

Inwestycja taka jest o tyle opłacalna, że depilatory laserowe dobrej klasy (dobrej jakości i renomowanego producenta) kosztują ok tysiąca złotych, co znacząco obniża koszt depilacji

O czym bezwzględnie trzeba pamiętać?

O tym, że nawet depilatory laserowe do użytku domowego nie usuną włosków u każdego. Idealnymi kandydatkami (i kandydatami) do depilacji są osoby o w miarę jasnej skórze i ciemnej barwie włosów. Włosy rude i włosy blond praktycznie nie poddają się depilacji. Depilacja laserowa nie ma też sensu u osób o bardzo ciemnej karnacji. Przed zakupem depilatora laserowego warto więc obiektywnie przyjrzeć się sobie i dokonać oceny, czy aby na pewno w naszym przypadku stosowanie urządzenia ma sens. W razie problemów z oceną zawsze można zapytać o to zaprzyjaźnioną kosmetyczkę.


W depilacji laserem ogromną rolę odgrywają przeciwwskazania, akurat one zawsze są te same, jeśli mamy skłonności do tworzenia się bliznowców, chorujemy na łuszczycę bądź inne choroby skóry uniemożliwiające użycie lasera (warto skonsultować to z dermatologiem) nie ma sensu kupować depilatora laserowego, bo depilacja laserowa w takim przypadku jest praktycznie wykluczona.

Przed depilacją

Przed depilacją również trzeba zastosować się do ogólnie znanych i ogólnie przestrzeganych zasad. To znaczy, że nie należy się opalać , ani w żaden inny sposób przyciemniać skóry (samoopalacze, opalanie natryskowe etc.). Depilacji nie należy poddawać skóry, na której istnieją jakieś podrażnienia, skaleczenia, etc. Depilatora laserowego nie należy stosować w trakcie kuracji lekami o właściwościach fotouczulających. Koniecznie też, na ten czas, odstawmy niektóre ziółka (dziurawiec, etc.).

Wreszcie ostatnie ważne zalecenie: przed depilacją depilatorami laserowymi i pomiędzy kolejnymi depilacjami nie należy wyrywać włosków. Włoski muszą znajdować się w mieszkach – jedynie wtedy depilacja jest skuteczna. Co więc robić by nie chodzić „zarośniętym”? Golić włoski maszynką, albo depilować kremem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Opiniomat
http://opiniomat.co.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »