Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Dietetyk stacjonarny czy online?

Dietetyk stacjonarny czy online?
Zobacz więcej zdjęć »
Zawód dietetyka zdobywa ostatnio ogromną popularność. O porady dietetyczne zwracają się nie tylko osoby, które pragną zrzucenia paru czy parunastu kilogramów, ale także te, które chcą zmienić swój sposób odżywiania i przejść na zdrową, zrównoważoną dietę.

Dla tych, których celem jest odchudzanie, porady dietetyka to sposób na odchudzanie się pod stałą kontrolą specjalisty. 

Do czego jest potrzebny dietetyk?

 Zadaniem dietetyka jest opracowanie dokładnego planu żywienia. Taki plan powinien opierać się na kilku wskazaniach:

 • potrzeb ze względu na tryb życia

 • potrzeb ze względu na wykonywaną pracę

 • cel, którym może być obniżenie wagi ciała, ale i przyrost masy mięśniowej 

 • ulubione potrawy czy produkty spożywcze

 • dostępny budżet

 • przebyte choroby

 • aktualne schorzenia

Narzędziem do zebrania takich informacji jest odpowiednio skomponowana ankieta. I to właśnie z tego powodu nie ma znaczenia czy korzystamy z usług dietetyka stacjonarnego, pracującego w gabinecie, czy korzystamy z jego usług online. Dietetyk zadaje te same pytania bez względu na to, czy jest to spotkanie w cztery oczy czy wypełnienie internetowego kwestionariusza. Natomiast żaden z nich nie jest w stanie przypilnować i kontrolować naszej dyscypliny czy motywacji.  Jeżeli sami nie zmusimy się do przestrzegania otrzymanej diety, nikt za nas tego nie zrobi.

Ponadto, przy wyborze dietetyka online warto zwrócić uwagę na sposób redagowania strony www. Niektórzy z aktywnych dietetyków na swoich stronach udzielają mnóstwa informacji, które warto śledzić i ewentualnie wdrażać. Część z nich prowadzi własny blog dostarczający wiedzy z zakresu żywienia

Dietetyk stacjonarny kontra dietetyk online

Dietetycy stacjonarni mimo wyraźnego wzrostu popularności tej dyscypliny dostępni są przede wszystkim w dużych miastach. Poza tym wizyta u dietetyka jest zawsze odpłatna, ale dieta online również. Utrudnieniem dla każdego pacjenta będą również godziny przyjęć, które wymagają dostosowania się i bardzo często wyjścia z pracy. Natomiast z dietetykiem online można skontaktować się w każdej chwili. 

Na korzyść dietetyka stacjonarnego przemawia fakt, że jego porady otrzymujemy natychmiast, czyli wychodząc z gabinetu mamy opracowany plac prowadzący do celu. W przypadku dietetyka online musi nastąpić pewna zwłoka w czasie, dająca dietetykowi możliwość zapoznania się z ankietą i przygotowania programu żywieniowego. Z drugiej strony, aby przygotować wartościowy program żywieniowy, dietetyk stacjonarny również potrzebuje czasu i bardzo często korzysta ze skrzynki emailowej, by dopiero po wizycie przesłać jadłospis. 

W każdym przypadku nie można pozwolić sobie na nieszczerość w ankiecie. Istnieje niewielka możliwość, że dietetyk online nie dostrzeże jakiegoś schorzenia metabolicznego, które może mieć wpływ na przygotowaną przez niego dietę. Jednak to samo można nas spotkać u dietetyka stacjonarnego. Kluczem do najlepszej diagnozy jest dobrze przygotowana ankieta i szczerość odpowiedzi. Tylko wtedy i to bez względu na to, którego dietetyka wybierzemy mamy szansę na osiągnięcie postawionego sobie celu. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dietka

Komentarze (1)

 • avatar
  ~Mądre żywienie 2018-02-24 03:39:51

  Niestety nie zgadzam się, że wystarczy wypełnić prawidłowo kwestionariusz. Niezbędna jest również analiza składu ciała, która pokaże skład ciała. W odchudzaniu bardzo ważna jest indywidualna dieta ale żeby śledzić jej efekty trzeba wykonać analizę. Chudnąć powinniśmy przede wszystkim z tkanki tłuszczowej a tego bez wykonanej analizy nigdy się nie dowiemy. Dlaczego jest różnica pomiędzy wizytą u dietetyka online a wizytą tradycyjną. Sam kontakt osobisty jest też bardzo ważny.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 6 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »