Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Raport na temat aktywności fizycznej w Polsce

Raport na temat aktywności fizycznej w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Kilka lat temu "wszyscy" Polacy ruszyli z kanap i nagle pokochali aktywność fizyczną. Czy ich miłość przetrwała próbę czasu? Jak dzisiaj wygląda aktywność fizyczna Polaków?

Kto ćwiczy w Polsce?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Wyniki badań wskazują na to, że największą grupę osób ćwiczących stanowią osoby w wieku od 26 do 35 lat. Największy odsetek syanowią osoby żyjące w dużych ośrodkach miejskich, liczących sobie od 200 do 500 tysięcy mieszkańców. Najchętniej uprawiają sport ci, którzy na co dzień długie godziny spędzają w biurowcach w pozycji siedzącej.

 

* badanie przeprowadził Jakub Piotrowski, który został nominowany w plebiscycie Głosu Szczecińskiego "Hipokrates" w kategorii "Najlepszy Dietetyk On-line".

 

Częstotliwość i rodzaj ćwiczeń

 

Zarówno panie, jak i panowie deklarują, że ćwiczą regularnie nawet kilka razy w tygodniu. Kobiety i mężczyźni najczęściej jako formę aktywności fizycznej wybierają bardzo popularne i wymagające dużego wkładu finansowego bieganie lub jazdę na rowerze. Coraz więcej osób przekonuje się również do ćwiczeń siłowych. Panie chętnie uczęszczają także na siłownię i zajęcia typu fitness. Alternatywą dla panów jest natomiast pływalnia.

 

Co Polaków motywuje do ćwiczeń?

 

Jako najczęstszy powody do podjęcia aktywności fizycznej zarówno respondenci, jak i respondentki, podają chęć poprawy samopoczucia oraz redukcji wagi. Efekty jakie obserwują różnią się naturalnie w zależności od częstotliwości ćwiczeń. Ci, którzy zaczynają regularnie ćwiczyć rzadko kiedy zaprzestają aktywności. Można by nawet nieśmiało stwierdzić, że jest ona uzależniająca. Badani stwierdzają, że ćwiczyć będą nadal, bo zależy im na dobrym zdrowiu i samopoczuciu, a także chcą zachować wypracowane w wyniku treningu efekty.

 

Rozpoczętą przygodę z aktywnością fizyczną trudno jednoznacznie zakończyć. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, stwierdzają, że ruch staje się dla nich niezbędnym elementem codziennego planu dnia, który daje im "siłę napędową" do podejmowania dalszych działań. A im więcej korzyści otrzymują z samego treningu, tym chętniej go podejmują.

 

Oto wybrane opinie spośród tych nadesłanych w ramach badania:

 

  • Motywuje mnie dane sobie słowo, że już nigdy nikt nie będzie się wyśmiewał z tego, że jestem gruba!
  • Świadomość tego, że dzięki ćwiczeniom trenuje nie tylko swoje ciało, ale i umysł. Czas poświęcony na trening jest mój i tylko mój - pewna inwestycja w siebie. Ponadto dumny mąż - bezcenna motywacja. 
  • Nic tak nie potrafi rozładować napięcia całego korpo-tygodnia czy kolejnej zarwanej nocy z ząbkującą marudą, jak chociażby spacer, czy seria kilku nawet najprostszych ćwiczeń. Nie wspominając o słynnych już endorfinach. A że poprawa sylwetki pójdzie z tym w parze, to czemu miałoby mnie to nie motywować? 

Ze szczegółami raportu możesz zapoznać się pod adresem https://www.dietetykwszczecinie.pl/blog/aktywnosc-fizyczna-w-polsce-raport.html



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dietka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »