Kultura » Muzyka
DJ-e Superjam i Schedule 1 zostali oficjalnymi kompozytorami hymnu „Dźwięk bezpieczeństwa”
Zobacz więcej zdjęć » |
DJ Superjam wygrał w głosowaniu publiczności, uzyskując 640 głosów, natomiast DJ Schedule 1 został wybrany przez jurorów — obu zwycięzców wyłoniono spośród dziesięciu kandydatów z całego świata. Dwa zwycięskie utwory można bezpłatnie pobrać ze strony Sound-of-Safety.com, na której znajdują się również propozycje pozostałych ośmiu konkurentów.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
Samplując różne dźwięki kojarzące się z poczuciem bezpieczeństwa, DJ Superjam połączył w swoim radosnym nagraniu elektronicznym dźwięk bawiących się dzieci z kroplami wody. Z kolei DJ Schedule 1 wybrał na motyw swojego miksu dźwięk wystrzeliwującego korka, przekonując do swojej propozycji jury złożone z muzyków, DJ-ów, legendę wyścigów samochodowych Giancarlo Fisichelli oraz założyciela festiwalu Starmus, Garika Israeliana.
Pozostałe dźwięki bezpieczeństwa zostały oddane przez spadający deszcz oraz przygotowywanie kąpieli w wannie, krzątaninę życia miejskiego oraz dźwięk zapinania kasku.
„Cyberbezpieczeństwo” wydawało mi się czymś złożonym, obcym. Wyrażenie go poprzez muzykę – coś, z czym możemy się zidentyfikować, co wszyscy możemy usłyszeć i rozpoznać – sprawiło, że pojęcie to stało się bardziej przystępne, nawet przyjemne — powiedział zwycięzca, DJ Superjam. Obecnie coraz większe znaczenie ma to, aby ludzie wiedzieli, jak można być bezpiecznym online. Jeśli po usłyszeniu mojej muzyki czy dzięki temu projektowi ktoś zmieni choćby jeden zły nawyk, zwiększając swoje bezpieczeństwo, to już sukces.
Celem projektu Sound of Safety, do którego zaangażowano gwiazdy sportu, badaczy i muzyków, było zbadanie, jakie dźwięki kojarzą nam się z poczuciem bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa jest subiektywne – mówi Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab. Sytuacja, w której jedna osoba czuje się bezpiecznie, może być dla innych przerażająca. Podobnie, ten sam utwór może być dla niektórych uspokajający, a innych drażnić.
Aby przekuć te dźwięki w utwór muzyczny, przedstawiciele Kaspersky Lab i międzynarodowej wytwórni płytowej wydającej muzykę house, Diamondhouse Records, wybrali dziesięciu najbardziej uznanych na świecie producentów muzycznych i DJ-ów. Ich zadaniem było scalenie serii ekskluzywnych utworów oddających „Dźwięki bezpieczeństwa” podczas tegorocznego festiwalu nauki i sztuki Starmus w Trondheim, Norwegia.
Zabawa tymi dźwiękami była prawdziwym wyzwaniem. Okazuje się, że dźwięk wystrzeliwującego korka daje wiele możliwości — kto by pomyślał! — powiedział zwycięzca DJ Schedule 1. Śpiew ptaków i krople spadającej wody to oczywiste dźwięki, które kojarzyły mi się z bezpieczeństwem. Natomiast korek był pewną niewiadomą, dlatego postanowiłem rzucić sobie wyzwanie i zobaczyć, co można zrobić. Rezultaty mówią same za siebie.
Po wydaniu utwory te wzięły udział w głosowaniu publiczności i jury, w którym zwyciężyli odpowiednio DJ Superjam i DJ Schedule 1.
Eksperymentowanie i poszukiwanie nowych rozwiązań ma kluczowe znaczenie, jeśli chce się znaleźć w czołówce pod względem innowacji technologicznych — dodaje Jewgienij Kasperski. Jednak poszukiwanie nowości to często również ogromna frajda. Celem naszego projektu Dźwięk bezpieczeństwa — uruchomionego z okazji obchodów 20-lecia działalności naszej firmy — jest zbadanie, co bezpieczeństwo oznacza dla różnych osób, a wyniki opierają się na osobistych odczuciach.
Oprócz zachęcenia do wysłuchania zwycięskich utworów eksperci z Kaspersky Lab przygotowali kilka wskazówek, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo danych i urządzeń użytkowników:
- Zabezpiecz się. Skuteczne rozwiązanie bezpieczeństwa to podstawa, która pomoże Ci uniknąć zagrożeń ze strony szkodliwego oprogramowania, oprogramowania spyware, hakerów oraz kradzieży tożsamości.
- Pamiętaj o aktualizacji. Dopilnuj, aby wszystkie Twoje urządzenia i aplikacje były aktualne pod względem najnowszych łat bezpieczeństwa i systemu operacyjnego.
- Korzystaj z bezpiecznych zakupów i bankowości online. Podczas podawania danych dotyczących swojej karty lub informacji osobowych zwróć uwagę, czy adres URL rozpoczyna się od „https” i posiada symbol kłódki.
- Prywatność jest kluczowa. Unikaj korzystania z publicznych sieci Wi-Fi w celu uzyskiwania dostępu do stron internetowych, które wymagają loginu i hasła lub na których należy podać poufne informacje.
- Bezpieczne kontakty społeczne. Stosuj w optymalnym stopniu ustawienia prywatności na portalach społecznościowych. Czy naprawdę musisz ujawniać każdy szczegół ze swojego życia?
- Bezpieczne hasła. Stosuj silne hasła — najlepiej inne dla każdego serwisu internetowego. Ustaw hasła, które składają się z 12 lub większej liczby małych i wielkich znaków, znaków specjalnych i liczb. Jeżeli masz problemy z zapamiętaniem tego wszystkiego, skorzystaj z menedżera haseł.
- Powstrzymaj spam. Większość dostawców usług internetowych oraz programów bezpieczeństwa posiada technologie antyspamowe. Dzięki mechanizmowi blokowania spamu w Twojej skrzynce pocztowej nie pojawią się oszukańcze i irytujące wiadomości.
Oficjalny hasztag Dźwięku bezpieczeństwa w mediach społecznościowych to #MySoundOfSafety. Kaspersky Lab zachęca do korzystania z niego wszystkich, którzy chcą publikować online własne dźwięki bezpieczeństwa.
Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: http://sound-of-safety.com.
Kaspersky Lab sponsoruje wydarzenie Starmus 2017, jak również darmową transmisję na żywo całego festiwalu, dostępną na stronie https://kas.pr/starmus.
Informacje o festiwalu Starmus i jego muzycznej historii
Festiwal Starmus zrodził się w 2011 r. dzięki astrofizykowi Garikowi Isrealianowi, którego celem było sprawienie, by nauka i sztuka stały się w jak największym stopniu dostępne dla ogółu. Zadanie to zostało w pełni zrealizowane — w trzech kolejnych festiwalach udział wzięli najbardziej wpływowi naukowcy i astronomowie wraz z gwiazdami muzyki. Magia festiwalu nie wynika wyłącznie z nauki — muzyka jest jego integralną częścią. Jeden z najznamienitszych członków rady festiwalowej — Peter Gabriel, były lider brytyjskiej grupy Genesis — podkreśla bliskie więzy astronomii i muzyki: Muzycy eksplorują i definiują wszystko, co istnieje w nas, z kolei astronomowie badają i opisują cały świat poza nami. Właśnie to najbardziej kocham w festiwalu Starmus — połączenie tych dwóch światów. Najbliższy festiwal odbędzie się w czerwcu 2016 r. w Trondheim. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.starmus.com.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.
Komentarze (0)