Dom » Wnętrza
Do czego służą ceramiczne nawilżacze powietrza?
Powietrze ze zbyt małą ilością wilgoci jest suche, sprawia że skóra także szybciej wysycha, domownikom gorzej się oddycha, a po nocy budzą się ze „świszczącym" nosem, czyli objawem wyschniętych śluzówek nosa. W takich sytuacjach szczególnie sprawdzą się ceramiczne nawilżacze powietrza, które nawilżają powietrze poprzez parowanie lustra wody oraz mikropory znajdujące się w nawilżaczu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Są to ceramiczne płytki z miejscem na wlanie wody, które zawiesza się na ciepłym kaloryferze, ceramika nagrzewa się sprawia, że woda paruje. Te ceramiczne nawilżacze powietrza sprawdzą się szczególnie w małych pomieszczeniach, gdzie łatwiej nawilżyć powietrze, ponieważ jest go mniej. Wydajność przeciętnego nawilżacza ceramicznego wynosi od 10 do 200 ml/dobę i jest związana z jego wielkością. Ceramiczne nawilżacze powietrza, mają wiele zalet takich jak klasyczna forma, ich użytkowanie nie jest skomplikowane, są dostosowane do kaloryfera, czyszczenie i dezynfekcja są bardzo proste, można wybrać wzór nawilżacza (dziecięcy, kolorowy, jednobarwny itp.), a najważniejszą zaletą jest fakt, że są tanie.
Niestety oprócz wielu wymienionych zalet, ceramiczne nawilżacze maja także kilka wad. Podstawową wada jest mała wydajność, używanie takiego nawilżacza daje wymierne rezultaty tylko w przypadku małych, zamkniętych pomieszczeń, w dużym pomieszczeniu ich obecność nie jest praktycznie odczuwalna.
Kolejną wadą jest mała wytrzymałość, wystarczy że nawilżacz upadnie na podłogę lub uderzy w kaloryfer i z pewnością pęknie, a wtedy nie będzie nadawał się do użytku. Mimo to wiele osób decyduje się na kupno nawilżacza ceramicznego chwaląc jego prostotę i niski koszt użytkowania, bo oprócz wody i ciepła z kaloryfera nie potrzebuje, żadnej energii do działania. Dodatkowo ceramiczne nawilżacze powietrza idealnie nadają się do pokoju dziecięcego - bardzo często bowiem występują we wzorach z bajek dobrze znanych dzieciom.
Nadesłał:
sanduciorbas
|
Komentarze (0)