Społeczeństwo » Społeczeństwo

Do pracy z psem

Do pracy z psem
Zobacz więcej zdjęć »
W tym roku Międzynarodowy Dzień Zabierania Psa do Pracy będziemy obchodzić 25 czerwca. To święto ustanowiono w 1996 roku i przypada zawsze w ostatni piątek czerwca.

To doskonała okazja, by pracownicy mogli przyjść do pracy ze swoimi pupilami, choć są już w Polsce firmy – takie jak Maxi Zoo – w których ulubione czworonogi są obecne w biurach i sklepach przez cały rok.

Poranek jak co dzień, pies już po spacerze, a ty po śniadaniu. Pora zbierać się do pracy. Sprawdzasz, czy zabrałeś wszystkie niezbędnie rzeczy, wołasz swojego pupila i wychodzicie razem… Jak to razem? Tak! Coraz więcej miejsc pracy w Polsce jest dog friendly, czasem można zabrać psa ze sobą w wyznaczony dzień tygodnia, czasem – tak jak w Maxi Zoo – codziennie.

Choć wydawać by się mogło, że przyprowadzanie psa do pracy to tylko niepotrzebne zamieszanie, okazuje się, że obecność pupili pozytywnie wpływa nie tylko na atmosferę w pracy, ale również na wydajność pracowników. Głaskanie psa zwiększa wydzielanie oksytocyny, „hormonu przytulania”, co nie tylko wpływa na budowanie wzajemnych więzi, ale również na rozwój mózgu i zdolność uczenia się. Potwierdzają to badania naukowe przeprowadzone na Uniwersytecie Virginia Commonwealth – obecność psa obniża stres w pracy, zapobiega wypaleniu zawodowemu oraz zwiększa satysfakcję z pracy – nie tylko u właścicieli psów, ale też u pracowników, którzy nie mają zwierząt.[1]

Jeśli w waszej organizacji do tej pory nie podejmowano tematu przychodzenia z psem, to świetną okazją do zweryfikowania, czy to rozwiązanie się sprawdzi, jest Międzynarodowy Dzień Zabierania Psa do Pracy. Jest to z pewnością pomysł wart rozważenia. Wydajny zespół pracowników, w dodatku w dobrym nastroju, to cel, do którego należy dążyć.

Dla psów to też świetne rozwiązanie – nie spędzają wielu godzin samotnie, mogą liczyć na pieszczoty w ciągu dnia, a nawet krótkie wyjścia na spacer. Oczywiście, zanim pupil trafi do naszego miejsca pracy, musimy ocenić, czy jest na tyle grzeczny, by nie przeszkadzać innym współpracownikom, czy nie ma wśród nich osób, które mają alergie lub po prostu panicznie boją się psów, oraz czy jesteśmy w stanie w trakcie pracy właściwie się nim zaopiekować. I przede wszystkim najpierw uzyskajmy zgodę przełożonych lub odpowiedniego działu. Jeśli chcecie dowiedzieć się, o co warto zadbać, by czworonożny przyjaciel mógł nam towarzyszyć w biurze, wejdźcie na stronę www.maxizoo.pl/promocje/oferty/wspolpracownik-pies/

Jedną z organizacji, która wprowadziła możliwość całorocznego przyprowadzania swoich pupili do pracy jest Maxi Zoo. Od momentu powstania firmy w naszym kraju, czyli od 9 lat, po wejściu do siedziby Maxi Zoo i do sklepów na terenie całej Polski można spotkać czworonożnych ulubieńców, którzy dzielnie towarzyszą swoim opiekunom w pracy. Pracownicy są bardzo zadowoleni z tej możliwości – ułatwia to opiekę nad zwierzęciem i poprawia nastrój – w sklepach również klientom. A że klienci również mogą przychodzić do Maxi Zoo ze swoimi pupilami – jest to doskonała okazja na zawarcie nowych znajomości między czworonogami i wspólne testowanie produktów.

Zarówno biuro Maxi Zoo, jak i sklepy są przystosowane do obecności zwierząt, a dodatkowo, w trosce o ich dobrostan, w sklepach obowiązuje specjalny regulamin przychodzenia klientów z pupilami. Na zwierzęta czekają miseczki z wodą, karma i pyszne przysmaki.  

Międzynarodowy Dzień Zabierania Psa do Pracy, w tym roku obchodzony 25 czerwca, i Dzień Psa, który obchodzimy w Polsce co roku 1 lipca, to doskonała okazja, by zachęcić niezdecydowane koleżanki i  kolegów do adopcji czworonożnego przyjaciela. A opiekunowie psów mają dodatkowy pretekst, by w tych dniach szczególnie porozpieszczać swoich pupili i podsunąć im kolejny przysmak czy zabawkę.

 [1] https://www.emerald.com/insight/content/doi/10.1108/17538351211215366/full/htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »