Dom » Wnętrza

Dobór twardości materaca

Dobór twardości materaca
Zobacz więcej zdjęć »
Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. To czas kiedy organizm się regeneruję i nabiera siły na kolejny zabiegany dzień. A najistotniejszym elementem zdrowego snu jest dobrze dobrany materac. W nieprzebranym gąszczu ofert warto wybierać te od sprawdzonych producentów!

Poszukując najlepszego modelu warto sięgnąć po radę profesjonalistów. Mieszkańcy Warszawy i okolic mają taką możliwość w Salonie Materace Dla Ciebie Warszawa, który mieści się  przy ulicy Towarowej 22. Wyposażeni w wiedzę i doświadczenie eksperci pomogą nam wybrać optymalne rozwiązanie.

Jak się okazuje wybór materaca do łatwych nie należy a kluczowe znaczenie ma tutaj waga użytkownika. Bo właśnie do niej dopasowujemy twardość materaca. Dla osób lekkich czyli do 60kg wskazane są materace miękki, oznaczone jako H1. Takim osobom doradcy z warszawskiego Salonu Materace Dla Ciebie raczej nie proponują materacy twardych. Dlaczego? Bo materac powinien się odpowiednio ugiąć pod ciężarem ciała. Dopasować do ciała i zapewnić podparcie w części lędźwiowej kręgosłupa przy spaniu na plecach. A przy spaniu na boku umożliwić odpowiednie zagłębienie baków i bioder w powierzchnie materaca aby kręgosłup układał się w linii prostej.  Na twardym materacu osobie szczupłej grożą uciski i poranne bóle mięśni pleców.

Materace o średnim stopniu twardości, czyli H2, są dedykowane użytkownikom o wadze pomiędzy 60 a 80 kg. Aby sprawdzić dopasowanie materaca do ciała i porównać różne modele najlepiej wykonać test otwartej dłoni. Leżąc na plecach, otwartą dłoń próbujemy wsunąć pod wygięcie kręgosłupa w części lędźwiowej. Zbyt dużo wolnej przestrzeni, oznacza, że materac jest za twardy. Jeśli sprawia to trudność testowany materac jest za miękki.

Czy twardy materac to samo zdrowie? Tak ale pod warunkiem, że ważymy od 80 do 110 kg. Właśnie dla użytkowników z tego przedziału wagowego są produkowane materace twarde H3. Zarówno materace piankowe jak i materace kieszeniowe dopasują się odpowiednio do ciała. Jeśli preferujemy spanie na boku warto przed zakupem sprawdzić ułożenie kręgosłupa. Na dobrze dobranym materacu kręgosłup układa się prosto od odcinka szyjnego do krzyżowego. Najlepiej poprosić drugą osobę o spojrzenie i obiektywna ocenę. Doradcy na pewno pomogą.

Pozostaje jeszcze jeden stopień twardości materacy H4 czyli materace bardzo twarde. To modele przeznaczone dla osób o wadze przekraczającej 110kg. Dobrze jeśli posiadają podziała na strefy twardości. Warto zaznaczyć, że jeśli stajemy przed dylematem znalezienia materaca dla dwóch osób, warto dobierać go do potrzeb osoby cięższej. A w celu odnalezienia optymalnego komfortu najlepiej porównać modele kieszeniowe z piankowymi a salon w Warszawie jest do tego idealnym miejscem. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Materace Dla Ciebie
http://mdc.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »