Rozrywka » Turystyka
Dobry śpiwór na biwak - cechy produktu.
Zobacz więcej zdjęć » |
Biwak pod gołym niebem, nocleg spędzony w ciepłym śpiworze lub jedynie na karimacie ma swój urok, który wciąż dostrzegany jest przez pewną grupę osób. Zwykle osób młodych, które szukają oszczędności, a jednocześnie chcą przeżyć prawdziwą przygodę, nie obawiając się jednocześnie pewnej niewygody, która zawsze towarzyszyła tej formie wypoczynku. Jeśli już decydujemy się na wyjazd pod namiot, dobrze kupić dobrej jakości śpiwór, który będzie stosunkowo lekki, ale który równocześnie oferuje wysoki poziom izolacji termicznej. Na co zatem zwracamy uwagę przeglądając internetowe oferty na markowych śpiworów?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Podstawą dobrego śpiwora jest materiał, z którego został on wyprodukowany oraz rodzaj zastosowanego w nim wkładu termicznego. Do produkcji współczesnych śpiworów zwykle stosuje się trwałe, nienasiąkliwe materiały, które stanowią dobrą barierę izolacyjną, chroniąc nas zarówno przed zimnem jak i wilgocią. Co do wkładów, to spotkać możemy się z ich dwoma rodzajami. Z wkładami syntetycznymi i naturalnymi - puchowymi. Śpiwory z wkładem syntetycznym są zdecydowanie tańsze od ich puchowych odpowiedników, w lepszy sposób radzą sobie również z wilgocią. Podstawową wadą w tym przypadku jest jednak słabszy poziom izolacji termicznej i gorsze właściwości kompresyjne - śpiwory syntetyczne po złożeniu zajmują więcej miejsca od tych z wkładem puchowym. Poza tym, do zapewnienia określonego poziomu izolacji termicznej potrzeba znacznie więcej materiału syntetycznego niż puchu, a tym samym śpiwory z tego typu wypełnieniem zwykle są znacznie cięższe od śpiworów puchowych.
Przy wyborze konkretnego modelu śpiwora zwracamy zatem uwagę nie tylko na cenę konkretnego produktu, ale także na jego właściwości, przede wszystkim właściwości termiczne. Gdy wyruszamy w pieszą wędrówkę, znaczenie będzie miała także waga oraz poziom kompresyjności konkretnego śpiwora - tak by zajmował on jak najmniej miejsca i nie przeszkadzał nam podczas marszu.
Nadesłał:
brenna
|
Komentarze (0)