Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Dodatkowe loty do Kopenhagi

Podwójna dawka połączeń z Wrocławia do Kopenhagi. Linia lotnicza SAS, która obsługuje to połączenie zdecydowała się zwiększyć dwukrotnie liczbę lotów oferowanych ze stolicy Dolnego Śląska.

Przewoźnik już drugi raz w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zdecydował się zwiększyć liczbę lotów na trasie Wrocław - Kopenhaga. W sezonie zimowym, czyli od 28 października, SAS będzie latał z wrocławskiego lotniska 12 razy w tygodniu. - To doskonała wiadomość, bo biznesowe połączenie do stolicy Danii cieszy się rosnącą popularnością. Loty do Kopenhagi są niezwykle istotne nie tylko z perspektywy skandynawskich koncernów inwestujących na Dolnym Śląsku,  lecz także z uwagi na możliwości przesiadkowe, które daje międzynarodowy port w Kopenhadze. Poranne loty jeszcze bardziej ułatwią podróżowanie po całym świecie - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław.


Dodatkowe samoloty będą latać z Wrocławia do Kopenhagi od poniedziałku do soboty o godz. 6:20. Podróż potrwa 75 minut. Loty ze stolicy Danii zaplanowano na godz. 22:45, a lądowanie we Wrocławiu dokładnie o północy. - To otwiera możliwości ekspresowej, jednodniowej podróży w interesach - podkreśla Jarosław Sztucki. Sześć nowych połączeń uzupełnia sześć dotychczasowych, które od października zmienią godzinę wylotu z Wrocławia z 12:00 na 13:00. Zmieni się też godzina lotów z Kopenhagi z 10:15 na 11:15. Niedzielne loty będą obsługiwane bez zmian - o godz. 20:40 z Wrocławia i o godz. 18:55 z Kopenhagi. Bilety na nowe połączenia są już dostępne w systemie rezerwacji SAS, a ich ceny zaczynają się od 339 złotych za podróż w jedną stronę. Trasę cały czas obsługują 50-miejscowe samoloty odrzutowe CRJ200.

Połączenie do Kopenhagi powróciło do rozkładu lotów wrocławskiego lotniska 2 maja ubiegłego roku. Początkowo linie SAS latały 4 razy w tygodniu, ale duże zainteresowanie połączeniami sprawiło, że skandynawski przewoźnik wprowadził w październiku 2 dodatkowe loty. Teraz ta liczba rośnie z 6 do 12 połączeń. Dynamicznie zmienia się również liczba pasażerów, którzy latają  do stolicy Danii. - Wyniki osiągane na tej trasie są od 1,5 do 2 razy lepsze niż 2-3 lata temu, co pokazuje duży potencjał tego połączenia - mówi Jarosław Sztucki. Dla porównania, w kwietniu w 2009 roku wrocławski port obsłużył 1002 pasażerów przy 44 operacjach lotniczych. W kwietniu tego roku liczba operacji wyniosła 48, ale liczba podróżnych wzrosła aż do 2185. Według prognozy lotnisko obsłuży na tej trasie w maju ponad 700 pasażerów więcej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »