Dom » Budownictwo

Dom energooszczędny to nie tylko grube ściany i szczelne okna – otulina Armaflex ACE firmy Armacell

Dom energooszczędny to nie tylko grube ściany i szczelne okna – otulina Armaflex ACE firmy Armacell
Zobacz więcej zdjęć »
Troska o środowisko oraz stale rosnące koszty energii sprawiają, że coraz częściej buduje się domy energooszczędne, a te już wybudowane odpowiednio zabezpiecza. Niestety szczelne okna i ciepłe ściany nie wystarczą.

Straty energii oraz kondensacja pary wodnej to najbardziej typowe problemy związane z instalacjami chłodniczymi, klimatyzacyjnymi czy grzewczymi. Izolacja Armaflex ACE, nowość w ofercie firmy Armacell, pozwoli nam zapobiec tego typu bolączkom i uchroni domowy budżet.


Odpowiednie zabezpieczenie naszych domowych instalacji, może być nie lada wyzwaniem. Szczególnie w przypadku, gdy posiada ona skomplikowany kształt lub przebiega przez ciężko dostępne miejsca. Wyjątkowo elastyczna izolacja Armaflex ACE pozwoli zapewnić naszym rurom prawidłową ochronę nawet tam, gdzie jej montaż jest utrudniony. I to bez względu na to, czy jest to instalacja klimatyzacyjna, grzewcza czy też sanitarna.

Armaflex ACE – wszechstronność…

Armaflex ACE, jaką firma Armacell wprowadziła niedawno do swojej oferty jest wyjątkowo elastyczną izolacją na bazie kauczuku syntetycznego, stworzoną z myślą o jak największej wszechstronności. Dzięki swojej zamkniętej strukturze komórkowej stanowi ona doskonałą barierę dyfuzyjną dla pary wodnej, co pozwala uniknąć kondensacji wilgoci na powierzchni rury, a tym samym ograniczy zawilgocenie ścian lub wręcz skraplanie się  wody. Właściwości otuliny doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie temperatura czynnika płynącego wewnątrz rur jest niższa niż temperatura otoczenia, czyli we wszelkiego rodzaju instalacjach chłodniczych, klimatyzacyjnych lub tych, które dostarczają zimna wodę do naszych kranów. Co więcej, oprócz tych cech, Armaflex ACE firmy Armacell charakteryzuje się bardzo niską przewodnością cieplną (poniżej 0,036 [W(m*K)]) oraz wysoką tolerancją temperaturową w zakresie od -50 do aż 110 stopni Celsjusza. Pozwala to stosować tę otulinę również do ochrony instalacji grzewczych przed stratami energii, bez ryzyka, że izolacja ulegnie stopieniu. Dzięki temu nasza instalacja będzie nie tylko pracowała sprawniej, ale również zużyje mniej energii. Z pewnością wpłynie to korzystne nie tylko na wysokość domowego budżetu, ale i aktywną ochronę środowiska.

…i wygoda

Bardzo dobre parametry izolacyjne otulin Armaflex ACE, to nie jedyne atuty, jakie przygotowała dla nas firma Armacell. Dzięki innowacyjnej technologii produkcji pianki elastomerowej, izolacja ta charakteryzują się świetnymi właściwościami mechanicznymi, które znacznie ułatwią proces jej montażu, nawet tam, gdzie do tej pory było to bardzo trudne. Skomplikowane wygięcia, złączki,  kształtki czy zawory przestaną być problemem – Armaflex ACE pozwoli nam szybko i wygodnie zapewnić odpowiednią ochronę instalacji na całej długości. Dodatkowo, izolacja ta dostępna jest nie tylko w postaci otulin  do rur, ale również jako role i taśmy. Pozwoli to na zabezpieczenie nie tylko samych rur, ale także  zbiorników, a nawet kanałów wentylacyjno-chłodniczych. Znacznie  zminimalizuje to straty energii i uczyni naszą instalację bardziej wydajną, zapewniając przy tym dodatkową izolację akustyczną.

 

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »