Motoryzacja » Samochody

Doskonałe osiągi Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 w pierwszych testach opon letnich

Doskonałe osiągi Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 w pierwszych testach opon letnich
Zobacz więcej zdjęć »
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 triumfowała w prestiżowym teście opon letnich zorganizowanym przez Auto Bild allrad, osiągając najkrótszą łączną drogę hamowania na suchych i mokrych nawierzchniach. Eksperci magazynu chwalili to ogumienie za ogólne osiągi, sportowe prowadzenie i precyzję kierowania.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 triumfowała w prestiżowym teście opon letnich zorganizowanym przez Auto Bild allrad, osiągając najkrótszą łączną drogę hamowania na suchych i mokrych nawierzchniach. Eksperci magazynu chwalili ogumienie amerykańskiego koncernu za ogólne osiągi, sportowe prowadzenie i precyzję kierowania[1].

Eagle F1 Asymmetric 5, najlepsza opona letnia w portfolio Goodyear dedykowana do jazdy po drogach publicznych, otrzymała również wysokie oceny od Gute Fahrt[2], Auto Bild[3] i Auto Bild Sportscars[4]. Czasopisma wyróżniły ją za wyjątkowe osiągi na mokrej nawierzchni – zwłaszcza w zakresie hamowania i prowadzenia.

Eagle F1 Asymmetric 5 doskonale sprawdziła się również na suchych drogach. Eksperci Gute Fahrt ocenili jej kierowalność na suchej jezdni jako wzorcową, a AutoBild pochwalił wyjątkowe przebiegi i wysoką precyzję prowadzenia.

Wyniki testów potwierdzają, że opona Eagle F1 Asymmetric 5 nie ma sobie równych pod względem hamowania na mokrych i prowadzenia na suchych nawierzchniach. Wysoko uszlachetniona mieszanka gumowa gwarantuje odporność na warunki atmosferyczne na mokrej jezdni. Ponadto innowacyjna technologia opracowana przez inżynierów Goodyear zwiększa powierzchnię styku z nawierzchnią, skracając drogę hamowania o zdumiewające 4% na mokrym asfalcie i o 7% na suchym w porównaniu z jej poprzedniczką, wielokrotnie nagradzaną Eagle F1 Asymmetric 3.

Dzięki Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 kierowcy mogą cieszyć się wspaniałą jazdą, ponieważ opona poprawia reakcje układu kierowniczego, zapewniając lepsze czucie samochodu i większe poczucie pewności.

Goodyear

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 64 000 osób i wytwarza swoje produkty w 47 zakładach zlokalizowanych w 21 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron (Stany Zjednoczone) i Colmar-Berg (Luksemburg), które dostarczają najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle.  Więcej informacji na temat Goodyeara i produktów firmy można znaleźć na stronie www.goodyear.com/corporate. Zdjęcia są dostępne w internetowym newsroomie http://news.goodyear.eu.  Sledź nas na Twitter @Goodyearpress i dołącz do grupy ThinkGoodMobility na LinkedIn.

W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.


[1] Auto Bild allrad (D), wydanie 4 /2019/03/01, rozmiar opony: 225/55R17.

[2] Gute Fahrt (D), wydanie 3 / 2019/02/22, rozmiar opony: 225/40R18.

[3] Auto Bild (D), Wydanie 9 / 2019/02/28, rozmiar opony: 225/45R17.

[4] Auto Bild Sportscars (D), wydanie 4 / 2019/03/08, rozmiar opony: 245/45R18.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alert Media Communications Sp. z o.o.
http://alertmedia.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »