Firma » Biznes

Dostawcy ERP w Polsce

Systemy ERP coraz bardziej zyskują na popularności wśród polskich przedsiębiorców, którzy doceniają możliwość integracji dostępnych w firmie rozwiązań informatycznych.

Dostawcy ERP zazwyczaj oferują rozwiązania, pozwalające na integrację pracy działu handlowego z zarządzaniem gospodarką magazynową oraz produkcją. 

Rozwiązania klasy ERP w MSP

W zintegrowane systemy do zarządzania firmą inwestują głównie firmy z sektora MSP, które stawiają na możliwość wymiany danych pomiędzy systemami odpowiedzialnymi za sprawną obsługę poszczególnych działów. Najwięcej wdrożeń na polskim rynku odnotował SAP, którego systemy są popularne także wśród dużych firm. Na kolejnych miejscach wśród dostawców ERP znalazł się polski Comarch oraz Oracle. Wymienieni dostawcy w sumie obsługują prawie 65% polskiego rynku. Polskie firmy inwestują także w zintegrowane rozwiązania, jakie oferuje Microsoft, Sage, enova czy systemy oferowane przez rzeszowskie Asseco. 

Duży wpływ na rozwój inwestowania w programy ERP przyniósł program operacyjny Innowacyjna Gospodarka, dzięki któremu polskie firmy w latach 2007 - 2013 mogły uzyskać finansowe wsparcie na rozwój rozwiązań informatycznych, co miało zwiększyć ich konkurencyjność. Dzięki temu dostawcy ERP odnotowali zwiększone zainteresowanie wdrożeniami w firmach MSP, które korzystały z programu, jednocześnie odnotowując systematyczny spadek zaangażowania ze strony klientów korporacyjnych. Coraz popularniejsze, ze względu na obniżone koszty, są systemy ERP dostępne w chmurze, które pozwalają na obniżenie kosztów informatycznych związanych z wdrożeniem systemu nawet o d20%.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

henryk.frolena

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »