Firma » System prawny

Kancelaria adwokacka Wrocław pomoże Ci uzyskać rozwód

Planujesz rozstać się ze swoim partnerem lub partnerką? Niestety, w przypadku sformalizowanych związków będzie wiązało się to z koniecznością wzięcia rozwodu. Zazwyczaj niezbędna okaże się również pomoc prawnika.

Na wstępie warto wiedzieć, że zgodnie z art. 56 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, podstawowym warunkiem orzeczenia rozwodu będzie zupełny i trwały rozkład pożycia między małżonkami. Co rozumie się przez ten termin? Zerwanie ogółu więzi fizycznych, duchowych i gospodarczych, które wcześniej łączyły obie osoby – np. współżycie, współzależność finansowa i uczucia.

 

Rozpad związku udowadnia autor pozwu 

Z pozwem o rozwód może wystąpić każdy ze współmałżonków. Co ważne, podczas rozprawy to właśnie osoba składająca pozwem musi udowodnić przesłanki umożliwiające rozwód. W jak najrzetelniejszym przygotowaniu do rozprawy rozwodowej pomoże profesjonalna kancelaria adwokacka. Wrocław, Kraków, Warszawa, a także wiele innych miast pełne są specjalistów, których wsparcie umożliwi Ci szybsze uzyskanie rozwodu.

 

Kancelaria adwokacka Wrocław – czy sąd może odmówić Ci rozwodu?

Istnieją oczywiście przesłanki, dla których sąd może odmówić udzielenia rozwodu. Zostały one opisane w art. 56 § 2 omawianego wcześniej kodeksu. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy wskutek rozwodu mogłoby ucierpieć dobro małoletnich dzieci małżeństwa – np. odebrałoby im do godne warunki do życia lub szansę na prawidłowy rozwój społeczny.

Ważną przesłanką jest również pogwałcenie zasad współżycia społecznego. Może do niego dojść, gdy pozywany współmałżonek jest nieuleczalnie lub śmiertelnie chory czy wymaga stałej opieki. Poważną przeszkodą dla orzeczenia rozwodu może okazać się również brak zgody ze strony pozywanego małżonka. Sądy jednak z zasady nie aprobują niezgody na rozwód, która wynika z chęci okazania przewagi nad małżonkiem lub przeszkodzenia mu w ułożeniu własnego życia.

Każda z omawianych powyżej przeszkód jest jednak analizowana indywidualnie podczas każdej sprawy rozwodowej. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu argumentów, w którym pomoże kancelaria adwokacka z Wrocławia i rzeczowemu przedstawieniu ich podczas rozprawy z dużym prawdopodobieństwem uda Ci się wywalczyć rozwód i znów cieszyć się wolnością.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

henryk.frolena

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »