Firma » Biznes

Program kadrowo-płacowy skrojony na miarę

Program kadrowo-płacowy skrojony na miarę
Zobacz więcej zdjęć »
Specyfika różnych przedsiębiorstw wymaga, żeby oprogramowanie IT nieco się w nich różniło. Dotyczy to zwłaszcza używanego przez działy kadr oprogramowania kadrowo-płacowego.

Program znacznie ułatwia kontrolę nad zatrudnianiem, zarobkami, odprowadzaniem podatków, składek zdrowotnych i obliczaniem dni urlopu oraz premii i dodatków należnych zatrudnianym w firmie osobom.
 
Czym właściwie jest program kadrowo-płacowy?
 
To specjalny typ oprogramowania, którego firmy używają, by łatwiej panować nad formalnymi kwestiami zatrudniania ludzi. Pracownicy mają swoje konta, w których gromadzi się dane na temat przepracowanych przez nich godzin, wykorzystanego urlopu, zwolnień lekarskich lub naliczonych premii. Dzięki temu dział kadr i płac może o wiele sprawniej funkcjonować, a ryzyko pomyłki staje się mniejsze. Warto rozsądnie wybrać takie oprogramowanie dla swojej firmy.
 
Patrz w przyszłość
 
Wprawdzie fundusze rozpoczynającego działalność przedsiębiorstwa nie są zwykle zbyt wielkie, jednak zainwestowanie na początku w dobry program kadrowo-płacowy, jak http://www.unit4.com/pl/produkty/hr/teta-hr od Unit4 zwróci się po czasie. Nie powinien ograniczać ilości pracowników, ponieważ w rozrastającej się firmie pracuje coraz więcej osób. Jednak są i inne cechy dobrego programu.
 
Liczy się elastyczność
 
Chociaż siłą programu kadrowo-placowego jest zautomatyzowanie i udoskonalenie czynności wykonywanych dotąd przez ludzi, warto wybrać taki, który pozwoli na dostosowanie go do bieżących potrzeb firmy. Chodzi o możliwość zmodyfikowania algorytmów i wprowadzania danych, które charakteryzują wyjątkowy dla firmy system rozliczania się z pracownikami. Dzięki temu oprogramowanie będzie jak szyte na miarę do naszego przedsiębiorstwa - które przecież różni się od innych firm, nawet tego samego typu.
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

henryk.frolena

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »