Dom » Budownictwo

Drzwi przesuwne firmy OknoPlus - więcej szkła, więcej światła!

Drzwi przesuwne firmy OknoPlus - więcej szkła, więcej światła!
Zobacz więcej zdjęć »
Duże przeszklenia dodają budynkowi lekkości, poprawiają jego właściwości termiczne i pomagają doświetlić wnętrze. Nie dziwi więc, że coraz częściej we własnych domach montujemy nie tylko duże okna, ale także eleganckie i funkcjonalne drzwi przesuwne.

Firma OknoPlus, w odpowiedzi na ten trend, wprowadziła do swojej oferty różne warianty drzwi przesuwnych, które spełnią standardy nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Propozycja 1 – olbrzymie suwanki z niskim progiem

Pierwszy typ tzw. „suwanek” z oferty firmy OknoPlus to drzwi wyposażone w okucie podnośno-przesuwne. Decydując się na takie rozwiązanie, dostajemy możliwość przesuwania skrzydeł w jednej płaszczyźnie, Samo skrzydło drzwiowe, podczas przesuwania, jest lekko uniesione, co ogranicza tarcie pomiędzy progiem a uszczelkami. Drzwi podnośno-przesuwnych z oferty OknoPlus, zwane również odstawno-przesuwnymi, wyposażone są w niski próg, dzięki czemu wyjście na taras czy balkon nie będzie wiązało się z koniecznością pokonywania wysokiej przeszkody. Co więcej – taki typ suwanki pozwala na wykonanie w jednej ramie konstrukcji o szerokości nawet do 6mb.

Propozycja 2 – suwanki z funkcją wspomaganie w obsłudze

Drugim wariantem drzwi przesuwnych, które proponuje nam firma OknoPlus, to drzwi z okuciem uchylno-przesuwnym. Umożliwiają one nie tylko łatwe otwieranie oraz zamykanie, ale i uchylanie skrzydła okiennego, dzięki czemu zyskujemy możliwość komfortowego wietrzenia. Dodatkowo, dla zwiększenia wygody użytkowania, tego typu drzwi możemy wyposażyć w tzw. sterowanie w klamce. Dzięki tej opcji nawet dziecko poradzi sobie z dużymi i ciężkimi suwankami – nie będzie miało ono problemu z rozsunięciem czy zasunięciem skrzydła. Rozwiązanie to jest zalecane w przypadku zastosowania bardzo ciężkich, potrójnych pakietów szybowych. Kolejną cechą charakterystyczną drzwi uchylno-przesuwnych jest wysoki próg, który jest równy wysokości ramy okiennej. Warto zaznaczyć, że decydując się na drzwi firmy OknoPlus można wyposażyć je w takie okucia uchylno-przesuwne, które są niezwykle uniwersalne i nie wymagają stosowania nakładek na profile, a przy tym wyróżniają je płaskie osłony wózków i dopasowane kolorystycznie do klamek zaślepki o eleganckim i nowoczesnym kształcie.

Drzwi przesuwne – dlaczego warto?

Nie sposób wymienić wszystkich zalet drzwi przesuwnych z oferty firmy OknoPlus. Przede wszystkim są one doskonałym sposobem na płynne połączenie tarasu, balkonu czy werandy z wnętrzem domu, a także na rozświetlenie pomieszczeń. Duże, przeszklenia to również sposób na poprawę komfortu termicznego budynku – w końcu nie od dziś wiadomo, że im większy udział procentowy szyby w oknie czy drzwiach, tym lepszy współczynnik przenikalności cieplnej całej konstrukcji. Co więcej, nowoczesne suwanki firmy OknoPlus są proste i ciche w obsłudze, bardzo eleganckie, a przy tym niezwykle funkcjonalne. Dzięki możliwości wyposażenia ich w grzybki antywłamaniowe i wzmocnione szyby, są one również bezpieczne.

Drzwi przesuwne powoli stają się nieodłącznym elementem każdego projektu domku jednorodzinnego. I słusznie, bo nie sposób przejść obojętnie wobec szerokiego wachlarza ich zalet. Wystarczy tylko wybrać z oferty firmy OknoPlus taki wariant suwanki, który najbardziej nam odpowiada i cieszyć się jasnym, ciepłym i zalanym słońcem domem.

Przykładowe wyceny:
Drzwi uchylno – przesuwne DUO PORT
Szer. 2900mm x Wys. 2300mm
Kolor obustronny Montana
Pakiet szybowy:  24mm, u=1,0 W/m2K
Okucie Hautau,
Cena jednostkowa netto: 2698zł + VAT

Drzwi uchylno – przesuwne DUO PORT
Szer. 2900mm x Wys. 2300mm
Kolor obustronny Montana
Pakiet szybowy:  24mm, u=1,0 W/m2K
Okucie Hautau ze sterowaniem /wspomaganiem/ w klamce
Cena jednostkowa netto: 3320 + VAT

Drzwi podnoszono – przesuwne /HST/
Szer. 4500mm x Wys. 2300mm
Kolor obustronny Montana
Pakiet szybowy:  28mm, u=1,0 W/m2K
Okucie Hautau , próg niski
Cena jednostkowa netto: 9722 + VAT

Dystrybutor: OknoPlus sp. z o.o., ul. Zgodna 55, 30-444 Kraków – Libertów, tel. 012 27 75 700
www.oknoplus.com.pl

Firma OknoPlus specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OknoPlus oferuje okna PCV produkowane na profilach Activ Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OknoPlus posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OknoPlus są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OknoPlus. Wieloletnia działalność firmy OknoPlus została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008 i 2009.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »