Kultura, sztuka » Kultura

Dwie premiery w Księgarni eClicto

Dwie premiery w Księgarni eClicto
Zobacz więcej zdjęć »
Książki „Krzyżówka” i „Kronika umarłych” mają dzisiaj premierę w formie tradycyjnej oraz jako e-booki.

Startując z projektem eClicto, zapowiadaliśmy, że będziemy się starali, aby e-booki w Księgarni eClicto ukazywały się w tym samym dniu, co ich tradycyjne, papierowe odpowiedniki.

I tak właśnie jest w przypadku dwóch książek: „Krzyżówka” i „Kronika umarłych”. Obie mają dzisiaj, 20 stycznia, premierę w tradycyjnych księgarniach oraz w Księgarni eClicto – jako e-booki.

Książki opublikowało wydawnictwo W.A.B. Anita Halina Janowskiej opowiada w „Krzyżówce” o swoim dzieciństwie w okupowanej Łodzi. Autorka książki była tytułową „krzyżówką” – dzieckiem z żydowsko-niemieckiego małżeństwa. Kiedy wybuchła wojna, autorka miała sześć lat. Zaraz po wkroczeniu do Łodzi Niemców, rozpoczęły się prześladowania Żydów. Rodzice dziewczynki nie zdecydowali się na ucieczkę, liczyli, że  narodowość zapewni rodzinie bezpieczeństwo. Było to jednak złudne przekonanie…

Autorem „Kroniki umarłych” jest Daniel Odija, urodzony w 1974 roku prozaik i dziennikarz telewizyjny. Akcja książki rozgrywa się w Kostyniu. Jak możemy przeczytać w wydawniczej zapowiedzi, „w Kronice umarłych jawa przeplata się ze snem, rzeczywistość z urojeniem. Odija pokazuje w swojej powieści świat porwanych relacji międzyludzkich i braku porozumienia. Kostyń niczym szpital Królestwo z filmu Larsa von Triera drży w posadach. To, co wyparte ze świadomości mieszkańców, wraca pod postacią koszmaru”.

Blog eClictoRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »