Technologie » AGD - RTV

Dynamiczny rozwój marek własnych w sklepach Media Markt i SATURN

Dynamiczny rozwój marek własnych w sklepach Media Markt i SATURN
Zobacz więcej zdjęć »
Segment marek własnych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Trend ten widoczny jest również w sektorze elektroniki użytkowej. Sieci sklepów Media Markt i SATURN oferują swoim klientom aż 4 różne marki we wszystkich kategoriach produktowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Grupa Media-Saturn, do której należą sklepy Media Markt i SATURN, wprowadziła do sprzedaży w swoich marketach segment marek własnych dokładnie trzy lata temu. Od tego czasu koncern odnotowuje stały wzrost zainteresowania artykułami typu private label. Przekłada się to na wprowadzanie przez sieć coraz szerszej oferty produktów. Łącznie jest to już kilkaset takich urządzeń.

Wzrost popularności marek własnych oraz analiza potrzeb konsumentów w branży elektroniki użytkowej spowodowały, że również w holdingu Media Saturn powstała idea oferowania produktów we wszystkich segmentach cenowych.  Proponujemy urządzenia w cenie niższej niż ich rynkowe odpowiedniki, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Są one doskonałą ofertą dla klientów dysponujących mniejszym budżetem, ale stawiających duże wymagania względem niezawodności sprzętu, a także jego wyglądu – mówi Ireneusz Zygmunt, Dyrektor Działu Zakupu Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o.

Do rozwoju rynku marek własnych przyczynia się wciąż odczuwalne spowolnienie gospodarcze. Klienci szukają oszczędności w domowym budżecie i coraz częściej sięgają po tańsze produkty. Na rynku elektroniki użytkowej marka ma niezaprzeczalne znaczenie, ale cena jest również bardzo ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Z tego powodu produkty marek własnych są z reguły bardziej atrakcyjne cenowo od urządzeń markowych, wpisują się w potrzebę bardziej racjonalnych wydatków.

Sklepy Media Markt i SATURN oferują cztery różne marki: ok., KOENIC, PEAQ, ISY. Obejmują one różne grupy produktów i segmenty cenowe:  

ok. – marka z najniższego segmentu cenowego
Skupia produkty ze wszystkich kategorii produktowych elektroniki użytkowej i cechuje ją najniższy poziom cenowy. Jest to marka ekonomiczna, dedykowana osobom, które potrzebują urządzeń prostych funkcjonalnych i niedrogich.

KOENIC
– marka produktów AGD wysokiej jakości
Obejmuje produkty z kategorii dużego i małego AGD najwyższej jakości, porównywalnej z wyrobami uznanych światowych producentów.

PEAQ – marka elektroniki użytkowej
Oferuje urządzenia o intrygującym wzornictwie, nowoczesnych technologiach i wysokiej jakości. Szeroka gama produktów, od słuchawek przez urządzenia Hi-Fi po telewizory i notebooki.

ISY – marka akcesoriów
Różnego rodzaju akcesoria niezbędne do funkcjonowania urządzeń elektronicznych, m.in. kable, wtyczki, porty USB, kable HDMI czy złącza.

Media Markt i SATURN to cenione marki sklepów z elektroniką użytkową, należące do holdingu Media-Saturn. Sklepy obu marek oferują najpełniejszy na rynku asortyment w zakresie sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, telewizorów, urządzeń audio-wideo, biurowych, AGD i pełną gamę akcesoriów, a także książki, programy i gry komputerowe oraz filmy i muzykę. Od 2012 roku obie marki prowadzą także sprzedaż w Internecie.

Media - Saturn
Więcej informacji z firmy MEDIA SATURN  ( press box )


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »