Dom » Wnętrza

Dyskretny urok drewna, czyli nowe kolekcje parkietów w ofercie firmy WITEX

Dyskretny urok drewna, czyli nowe kolekcje parkietów w ofercie firmy WITEX
Zobacz więcej zdjęć »
Naturalne drewno ma w sobie urok, czar i magię. Firma WITEX, mając ten fakt na uwadze, wprowadza do swojej oferty parkiety z kolekcji Solo, Duo i Trio. Dzięki tym drewnianym podłogom nasze wnętrza przez lata będą urzekać naturalnym wdziękiem i kusić elegancją.

Drewno najwyższej próby - Stylowe parkiety firmy WITEX, wykonane z drewna dębu, jesionu, jatoby, orzecha, kambali i kempasu, to produkty najwyższej jakości. Dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia z  najnowszą technologią, nie tylko zachwycają naturalnym wdziękiem i stylowym wyglądem, ale i spełniają wymagania M1, czyli najbardziej surowej normy klasyfikacji produkcji w budownictwie. Użyte do ich wyrobu drewno pochodzi zaś z wybranych, udokumentowanych źródeł, czego gwarancją jest międzynarodowy ekologiczny Certyfikat PEFC. Co więcej – parkiety firmy WITEX, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik wykończenia powierzchni, są bardzo odporne na zużycie i ścieranie. Trzywarstwowa, klejona krzyżowo struktura desek, doskonale zapobiega natomiast naturalnej pracy drewna, czyli ogranicza skłonność parkietu do rozszerzania się i kurczenia, zaś bezklejowe łączenie RealLoc umożliwia łatwy montaż i zapewnia stabilność podłogi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kolekcje Solo, Duo, Trio - różne oblicza parkietu
Parkiety warstwowe, (zwane potocznie panelami drewnianymi) firmy WITEX dostępne są w trzech kolekcjach noszących nazwy Solo, Duo i Trio.  Różni je od siebie wzór widniejący na desce – dla linii Solo charakterystyczna jest pełna deska, dla Duo – deska podwójna, dla Trio zaś potrójna klepka. Pełne deski to doskonale rozwiązanie do pomieszczeń utrzymanych w klimacie klasycznej elegancji. Ich prosty kształt, delikatna struktura oraz ponadczasowa kolorystyka, pozwolą nam w każdym wnętrzu osiągnąć idealną, pełną naturalnego uroku harmonię. Parkiet firmy WITEX z kolekcji Duo, dzięki zestawieniu klasycznej, litej deski oraz różnej długości klepek nadaje z kolei podłodze wyjątkowy,  oryginalny wygląd. Stąd też bez wątpienia sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym, miejskim stylu. Parkiet w najbardziej znanym i popularnym wydaniu – potrójna klepka – wprowadza zaś do pomieszczeń niezwykłą dynamikę. Dzięki temu, że każda klepka ma zupełnie innych charakter  zyskujemy pewność, że taka podłoga nigdy nam się nie znudzi.

Parkiety firmy WITEX - siła naturalności
Siłą każdej z kolekcji parkietów firmy WITEX, oprócz zróżnicowanych wzorów desek i eleganckich, ponadczasowych dekorów są selekcje - wyznacznik zewnętrznych cech poszczególnych rodzajów drewna, takich jak ilość sęków czy zróżnicowanie barw. Ich znajomość w dużej mierze ułatwi perfekcyjne dopasowanie parkietu do charakteru wnętrza. Wśród bogatej oferty parkietów z kolekcji Solo, Duo i Trio odnaleźć możemy zatem drewna należące do selekcji Nature i Country, a także barwione odmiany Stonewashed Latte i Stonewashed Mocca. Selekcja Natur jest najspokojniejsza i najbardziej zrównoważona - barwa i usłojenie są tutaj równomierne, podłoga praktycznie pozbawiona jest sęków.  Country zawiera zaś dużą ilość sęków i produkowana jest z drewna twardzielowego.

Szerokie spektrum możliwości - wykończenie warstwy wierzchniej
Warstwa wierzchnia parkietów firmy WITEX z kolekcji Solo, Duo i Trio poddawana jest różnorodnym procesom obróbki, dzięki którym drewno zyskuje więcej wyrazu. Jednym z takich sposobów wykończenia warstwy wierzchniej jest bejcowanie, czyli barwienie drewna farbą w kolorze odmiennym od naturalnego. Proces ten doskonale podkreśla pierwotną strukturę surowca, a także, w zależności od odcienia farby - pomaga rozjaśnić lub przyciemnić drewno. Wśród podłóg drewnianych firmy WITEX odnaleźć możemy parkiet dębowy z kolekcji Trio, barwiony na ciepły, kawowy odcień Classic Brown. Powierzchnie olejowane parkietów dębowych i jesionowych z linii Solo, Duo, Trio firmy WITEX wykończone są z kolei ekologicznym olejem EcoTop, którego bazą jest czysty, niezawierający barwników ani rozpuszczalników, olej roślinny. Wnika on w komórki drewna i nadaje powierzchni matowy, elegancki wygląd. Dzięki temu zabiegowi parkiet nie tylko nabiera stylowego oblicza, ale również sama warstwa wierzchnia staje się antystatyczna i odporna na wilgoć oraz plamy. Olejowanie to najbardziej naturalna forma wykończenia powierzchni drewna, gdyż najlepiej zachowuje jego naturalny charakter. Z tego też względu wśród parkietów WITEX, podłogi olejowane spotykane są najczęściej. Często są one jeszcze dodatkowo bielone. Obróbka termiczna to kolejny sposób wykończenia warstwy wierzchniej parkietów firmy WITEX, charakterystyczny dla dekoru jesion z kolekcji Trio firmy WITEX. W procesie tym drewno podgrzane zostaje do temperatury 200° C, wskutek czego staje się ono ciemniejsze i przybiera jesienno-miodowe zabarwienie. Parkiet, którego warstwa wierzchnia poddana została obróbce termicznej oznaczony jest wdzięczną nazwą Baroque.

Wybór podłogi to decyzja długoterminowa. Chcielibyśmy zatem, by za kilkanaście lat prezentowała się ona równie dobrze jak w pierwszym dniu po ułożeniu. Parkiety warstwowe firmy WITEX pozwolą nam cieszyć się naturalnym czarem drewnianych podłóg przez lata, a nawet więcej - wraz z upływem czasu będą jeszcze piękniejsze.

KOLEKCJA SOLO – pełna deska

Wymiary deski: 2000 x 138 mm
Warstwa użytkowa: 3,5 mm
Grubość deski: 14 mm

Dąb bielony olejowany, Natur
Cena: 299,90 zł/m2

Jesion bielony olejowany, Country
Cena: 274,90 zł/m2

Jatoba lakier, Natur
Cena: 264,90 zł/m2

KOLEKCJA DUO – deska podwójna
Wymiary deski: 2266 x 188 mm
Warstwa użytkowa: 3,5 mm
Grubość deski: 14 mm

Orzech lakier, Country
Cena: 274,90 zł/m2

Dąb szczotkowany lakier matowy, Natur
Cena: 247,90 zł/m2

Dąb bielony olejowany, Natur
Cena: 247,90 zł/m2
Dąb bielony olejowany, Stonewashed Latte
Cena: 237,90 zł/m2

KOLEKCJA TRIO – 3-klepka

Wymiary deski: 2266 x 188 mm
Warstwa użytkowa: 3,5 mm
Grubość deski: 14 mm


Dąb bejcowany lakierowany, Classic Brown
Cena: 182,90 zł/m2

Dąb Rustical lakier, Country
Cena: 149,90 zł/m2

Dąb olejowany, Natur
Cena: 169,90 zł/m2

Dąb bielony olejowany, Natur
Cena: 172,90 zł/m2

Dąb bielony lakier matowy, Natur
Cena: 169,90 zł/m2

Dąb bielony olejowany, Stonewashed Latte
Cena: 199,90 zł/m2

Dąb antyczny olejowany, Stonewashed Mocca
Cena: 199,90 zł/m2

Jesion lakierowany (drewno termiczne), Baroque
Cena: 182,90 zł/m2

Jesion bielony olejowany, Country
Cena: 172,90 zł/m2

Kambala lakier, Natur
Cena: 197,90 zł/m2

Kempas lakier, Natur
Cena: 182,90 zł/m2

Orzech lakier, Country
Cena: 227,90 zł/m2


WITEX Polska Spółka z o.o.
ul. Mińska 38, 54-610 Wrocław
http://www.witex.com.pl

-----

WITEX to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg. O jej niewątpliwym wkładzie w rozwój tej dziedziny przemysłu świadczy m.in. fakt, iż należy do grona współwyznalazców podłogi laminowanej.  Dzięki dostosowaniu usług do potrzeb Klientów i partnerskiej współpracy handlowej WITEX cieszy się dużym uznaniem wśród odbiorców na całym świecie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »